Reklama

Rozrywka

  • 4 lipca 2023
  • wyświetleń: 1761

[ZDJĘCIA] Z Wichurą w górach - Siprun - Wielka Fatra

Wielka Fatra to pasmo górskie w Słowacji mało znane naszym turystom, a co za tym idzie szlaki są puste, a wędrówka dzięki temu to ogromna przyjemność. Niezwykle bogaty kwiatostan o tej porze roku, dodatkowo umila turystom spacer górskimi szlakami.

Z Wichurą w górach - Siprun - Wielka Fatra · fot. Joanna Rozmus-Cader


Tym razem Wichurzanie wybrali się na Malino Brdo oraz Siprun, u podnóża których leży Vlkolinec- żywy skansen. Ponieważ szlaki w Wielkiej Fatrze są długie, a doliny głęboko wcięte, z uwagi na jedyne 15 godzin czasu na zrealizowanie wycieczki, wyjechali Wichurzanie kolejką na Malinne, by stamtąd wyruszyć na przepiękne wielkofatrzańskie połoniny. Po niespełna godzinie dotarli na szczyt Malino Brdo, skąd rozpościerał się przepiękny widok na Małą Fatrę, Góry Choczańskie, Tatry, Tatry Niżne a w oddali nawet Beskidy.
Dalsza wędrówka przebiegała niezwykłymi polanami, podobnymi do bieszczadzkich połonin. Niesamowite odcienie zieleni dodawały otuchy i wytchnienia w czasie trudnej wędrówki stromymi odcinkami szlaku. Po kolejnych dwóch godzinach turyści stanęli na wierzchołku Sipruna- 1461 m. Po jego zdobyciu był czas na uzupełnienie kalorii a także na krótki oddech przed dalszą wędrówką.

Zejście do wsi zajęło kolejne 2 godziny marszu. Niestety tym razem nie wystarczyło czasu na zwiedzenie Vlkolinca, ale kolejne plany wycieczkowe na pewno obejmą ten punkt programu.

Wyjazd - 330 z kolei!- został dofinansowany przez Gminę Pszczyna w ramach oferty złożonej przez klub.
Zapraszamy wszystkich chętnych miłośników górskich wędrówek do wyruszenia z nami na szlak. Więcej na temat działalności klubu na stronie: http://www.wichura-pszczyna.pl.

Z turystycznym pozdrowieniem
Joanna Rozmus-Cader
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Klub turystyczny Wichura" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Klub turystyczny Wichura

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Klub turystyczny Wichura" podaj