pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 16 września 2019
  • wyświetleń: 1528

[ZDJĘCIA] W Beskid Mały z "DIABLAKiem"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

Niedziela, 15 września - przyjemna temperatura otoczenia, słoneczna pogoda czyli wymarzone warunki na wycieczkę w góry.

W Beskid Mały z „DIABLAKiem” - 15.09.2019


Wycieczka w Beskid Mały zorganizowana została przez Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny "DIABLAK" dla mieszkańców powiatu pszczyńskiego i nie tylko. Wycieczka o charakterze RODZINNYM rozpoczęła się w Czernichowie skąd przez Suchy Wierch (799m n.p.m.), Rogacz (898m n.p.m.), liczna grupa dotarła na Czupel (933m n.p.m.) najwyższy szczyt Beskidu Małego i dalej przez Magurkę Wilkowicką (909m n.p.m.), Rogacz (828m n.p.m.) bezpiecznie zeszła do Wilkowic. Trasa nie była szczególnie wymagająca, liczyła 11 km i 640 m przewyższenia a jej przejście przysporzyło turystom dużo przyjemności i fantastycznych wrażeń widokowych. Turyści spędzili sporo czasu w schronisku na Magurce Wilkowickiej gdzie oprócz posilenia się odpoczęli i nabrali sił do dalszej wędrówki. Ostatecznie cała grupa, zadowolona z aktywnie spędzonego dnia, w godzinach popołudniowych wróciła do Pszczyny.

W czasie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, podstawami topografii, zasadami poruszanie się w górach. Turystom przedstawiono również interesujące panoramki.

Jako organizatorzy cieszymy się zainteresowaniem naszymi wycieczkami. Do udziału w naszych wycieczkach, zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Informacje na temat planowanych wycieczek systematycznie publikujemy na naszej stronie internetowej www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl oraz profilu FB.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Najbliższe wycieczki/wyjazdy:

13.10.2019r. - wycieczka RODZINNA w Beskid Żywiecki (Hala Boracza)
20.10.2019r. - wycieczka w Tatry (Czerwone Wierchy)
16.11.2019r. - wyjazd na Termy do Chochołowa a następnie do Zakopanego
17.11.2019r. - wycieczka RODZINNA w Beskid Śląski
30.11.2019r. - Jarmark Bożonarodzeniowy - PRAGA
07.12.2019r. - Jarmark Bożonarodzeniowy - WIEDEŃ
08.12.2019r. - wycieczka RODZINNA w Beskid Śląski

Zapraszamy
UKST "DIABLAK"

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj