Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 4 lipca 2019
  • wyświetleń: 1798

[ZDJĘCIA] Z Wichurą z SP 3 w wyjątkowo pięknej Wielkiej Fatrze

Jeśli ktoś chce powędrować w ciszy i spokoju, bez tłumu ludzi i z dala od zgiełku miejskiego i samochodowego to zapraszamy w Wielką Fatrę do naszych słowackich sąsiadów. Połoninowo-Bieszczadzki charakter tych gór zachęca do wędrówek o każdej porze roku. Do tego piękna pogoda i dobre jak zawsze humory turystów z Wichury i kolejna górska wycieczka należy do tych najbardziej udanych.

Z Wichurą z SP 3 w wyjątkowo pięknej Wielkiej Fatrze · fot. Wichura


Nawet daleka droga nie zniechęciła drużyny z Wichury, która rześkim krokiem w niedzielny poranek wyruszyła z Dolnej Revuczy w kierunku Rakietowa. Pasmo Wielkiej Fatry charakteryzuje się głęboko wciętymi dolinami, dlatego wędrówka szlakami tych gór wymaga ogromnego wysiłku i dobrej kondycji. Wśród kilkudziesięcioosobowej grupy z Wichury kilku siedmiolatków dziarskim krokiem w pierwszym rzędzie kroczyło na szczyt. Prosto nie było, gdyż trzeba było pokonać 1050 metrów przewyższenia, ale nikt się złamał i po kilku godzinach wszyscy stanęli na szczycie Rakytova- 1567 m. Niezwykłe widoki rozciągające się na 360 stopni pozwoliły na obserwację różnych pasm górskich: Małej Fatry, Gór Choczańskich, Beskidu Żywieckiego, Tatr, Niżnych Tatr i Beskidu Śląskiego.

Na szczycie wręczone zostały Górskie Odznaki Turystyczne dla Alka, Bolka, Alana i Julki.

Z Wichurą z SP 3 w wyjątkowo pięknej Wielkiej Fatrze
Z Wichurą z SP 3 w wyjątkowo pięknej Wielkiej Fatrze · fot. Wichura


Niezwykła flora najmłodszego słowackiego parku narodowego, o tej porze roku pozwoliła na obszerną lekcję botaniki, gdyż wielorakość kwiatów i roślin była niezwykle bogata: Pełnik Europejski, Storczyki Górskie, Ciemiężyca, Urdzik Karpacki i wiele kwiatów łąkowych cieszyły oko Wichurzan. Piękna droga powrotna z widokiem na Płoską, Ostredok i Kriżną oraz jedyne schronisko w Wielkiej Fatrze pod Boriszowem, zapisała się w pamięci wszystkich turystów.

Bardzo długa trasa spodobała się Wichurzanom, którzy chętnie tutaj wrócą i to w niedługim czasie. Młodzi turyści zachęcają do wzięcia udziału w akcji: "Zdobywamy szczyty dla hospicjum". I tym razem udało się zdobyć ponad 1500 punktów na szczytny cel. "Tylko to, co robimy dla innych, jest tym, co naprawdę warto robić..."

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w naszych wyjazdach.

Więcej informacji na stronie: www.wichura-pszczyna.pl

Joanna Rozmus-Cader

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.