pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 23 maja 2019
  • wyświetleń: 1225

[ZDJĘCIA] Mało znane Pasmo Czeretników z Diablakiem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

Niedziela, 19 maja, przyjemna temperatura otoczenia, słoneczna pogoda, czyli wymarzone warunki na wędrówkę. Wycieczka w Pasmo Czeretników zorganizowana została przez Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny "DIABLAK" dla mieszkańców powiatu pszczyńskiego i nie tylko.

Mało znane Pasmo Czeretników z Diablakiem - 19.06.2019 · fot. UKST Diablak


Wycieczka o charakterze rodzinnym rozpoczęła się w Jeleśni, skąd przez Janikową Grapę (737m n.p.m.), Zwaliska (757m n.p.m.), liczna grupa dotarła na Bąków (Czeretnik - 766m n.p.m.) - najwyższy szczyt tego pasma i dalej przez Gachowiznę (758m n.p.m.), bezpiecznie zeszła do Ślemienia. Trasa nie była szczególnie wymagająca, liczyła 12,5 km i 326 m przewyższenia a jej przejście przysporzyło turystom dużo przyjemności i fantastycznych wrażeń widokowych. Ostatnim elementem wycieczki była wizyta w Żywieckim Parku Etnograficznym w Ślemieniu, gdzie uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z warunkami, w jakich żyli głównie na przełomie XVIII/XIX wieku mieszkańcy Beskidów. Ostatecznie cała grupa zadowolona z aktywnie spędzonego dnia w godzinach popołudniowych wróciła do Pszczyny.

W czasie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, podstawami topografii, zasadami poruszanie się w górach. Turystom przedstawiono również interesujące panoramki.

Mało znane Pasmo Czeretników z Diablakiem - 19.06.2019
Mało znane Pasmo Czeretników z Diablakiem - 19.06.2019 · fot. UKST Diablak


Jako organizatorzy cieszymy się zainteresowaniem naszymi wycieczkami. Do udziału w naszych wycieczkach, zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Informacje na temat planowanych wycieczek systematycznie publikujemy na naszej stronie internetowej www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl oraz profilu FB.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Najbliższe wycieczki/wyjazdy:
  • 09.06.2019 - wycieczka RODZINNA w Beskid Mały (Leskowiec);
  • 29.06.2019 - wyjazd - TATRALANDIA;
  • 29/30.06.2019 - wycieczka Babia Góra (wschód słońca);
  • 7.07.2019 - wycieczka do Tatry (Giewont).

UKST Diablak / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.