Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 10 stycznia 2019
  • wyświetleń: 1524

[ZDJĘCIA] Królewski Orszak Wichurzan na Klimczoku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Klub turystyczny Wichura" podaj

Bardzo obfite opady śniegu w całym kraju a zwłaszcza na południu Polski nie odstraszyły Wichurzan od realizacji kolejnego planu wyjazdowego. Pomimo trudnych warunków na szlakach klubowicze zdecydowali się na wyjście na Klimczok w Beskidzie Śląskim. Decyzja w 100% trafiona- bajkowy zimowy krajobraz górski zachwycił nie tylko Wichurzan, ale i wszystkich turystów na szlaku.

Królewski Orszak Wichurzan na Klimczoku - 06.01.2018 · fot. Wichura


Trzech króli na przedzie kilkudziesięcioosobowej grupy, z koronami na głowach dzielnie prowadziło wszystkich przez zaspy śnieżne, w głębokim białym puchu. Wyruszyli z Bystrej by czerwonym szlakiem dotrzeć do niebieskiego, który zaprowadził ich do samego schroniska pod Klimczokiem. Droga nie była łatwa, ale rakiety śnieżne zdecydowanie ułatwiły marsz Wichurzanom. Pomimo ułatwień droga i tak wydłużyła się czasowo prawie dwukrotnie. Po niecałych 3 godzinach wszyscy szczęśliwie dotarli do schroniska, które pozwoliło na ogrzanie zmarzniętych turystów. Schronisko Klimczok to obiekt turystyczny Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Beskidzie Śląskim, pomiędzy szczytem Magury i przełęczą Siodło, na wysokości 1052 m n.p.m. Jego nazwa nawiązuje do szczytu Klimczoka, znajdującego się w odległości 700 m na zachód od jego budynku.

Ku zdumieniu wszystkich w jego wnętrzu znajdowało się mnóstwo turystów- najwięcej tych, którzy dotarli tutaj z Szyndzielni. Po dłuższym odpoczynku i zabawach na śniegu, Wichurzanie zmienili swoje pierwotne plany i wyruszyli w drogę powrotną tą samą trasą. Trudne warunki do wędrowania nie pozwoliły na zrealizowanie pierwotnego planu i przejście przez Szyndzielnię i Przełęcz Kołowrót do Bystrej. Jednak zjazdy na jabłuszkach i tym podobnych gadżetach, uatrakcyjniły i zdecydowanie przyspieszyły zejście na parking.
Bezpiecznie, cali i zdrowi Wichurzanie dotarli do miejsca startu i wyruszyli w drogę powrotną do Pszczyny. Jak zawsze odebrali wiele ciekawych i potrzebnych lekcji topografii, znajomości terenu i wędrowania w rakietach śnieżnych.

Na następny wyjazd zapraszają już 20 stycznia na Wielką Raczę w Beskidzie Żywieckim
Więcej informacji na temat działalności klubu na stronie: www.wichura-pszczyna.pl

Z turystycznym pozdrowieniem
Joanna Rozmus-Cader

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Klub turystyczny Wichura

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Klub turystyczny Wichura" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.