pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 6 czerwca 2017
  • wyświetleń: 3163

Dyplom Marszałka dla Wichurzan - sprzątanie Beskidów z PTT

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Klub turystyczny Wichura" podaj

Kolejny weekend z Wichurą w górach - zdobywali szczyty dla hospicjum i sprzątali Beskidy z Polskim Towarzystwem Tatrzańskim. Wspaniała pogoda, doskonała zabawa i łączenie przyjemnego z pożytecznym - to dla Wichurzan norma.

Sprzątanie Beskidów z PTT - 4.06.2017 · fot. Wichura


Wyruszyli z Wilkowic nowym, czarnym szlakiem, który łagodnie pnie się w górę, mijając po drodze Skałę Czarownic. W porównaniu do szlaków w Beskidzie Sądeckim - ten był wyjątkowo czysty, jednak kilkadziesiąt litrów śmieci udało się zebrać. Wśród najczęściej znajdowanych odpadów były butelki plastikowe, szklane, puszki i papierki po słodyczach.

Po dotarciu do schroniska na Magurce okazało się, że ognisko już rozpalone i czeka na turystów. W trakcie pieczenia kiełbasek równocześnie odbywały konkursy z nagrodami dla uczestników akcji. Wichura okazała się najlepsza w łapaniu krążków ringo. Doskonale wypadła również Marysia, która świetnie skakała przez skakankę.

Na zakończenie imprezy były podziękowania i dyplomy. Wichura otrzymała dyplom - podziękowanie Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi.

Bardzo cieszy to, że Wichurzanie wędrują całymi rodzinami, "Zdobywając szczyty dla hospicjum". Przepięknie poprowadzony czarny szlak pozwolił na podziwianie widoków, a przy okazji na lekcję topografii. Doskonale widoczna Mała Fatra przyciągała wzrok młodych turystów, którzy w te rejony wybierają się już we wrześniu.

Więcej informacji na temat działalności klubu na stronie www.wichura-pszczyna.pl.

Joanna Rozmus-Cader

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Klub turystyczny Wichura

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Klub turystyczny Wichura" podaj