pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 10 czerwca 2016
  • wyświetleń: 1721

Puchar Marszałka dla Wichury z ZS2 - galeria zdjęć

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Klub turystyczny Wichura" podaj

Już po raz trzeci włączyli się uczniowiez klubu turystycznego Wichura do akcji Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego "Sprzątamy Beskidy". Sprzątali w sumie 6 dni, oczyszczając szlaki na Rawce i Połoninie Wetlińskiej, na Babiej Górze, na Przegibku, Bendoszce i Wielkiej Raczy i ostatniego dnia w Beskidzie Małym, w okolicach Hrobaczej Łąki. W sumie zebrali kilkaset litrów odpadów!

Puchar Marszałka dla Wichury z ZS2!


W sobotę wyruszyli w dwóch grupach, tak by posprzątać większą ilość terenu. W liczącej prawie 50 osób grupie znalazło się dwóch 4-ro latków, którzy dzielnie razem z innymi uczyli się porządku. Niezbyt męczący sobotni spacer pozwolił na podziwianie panoramy z polany pod Hrobaczą Łąką, z której widoczne były: Góra Żar, Piilsko, Romanka, Rysianka, Babia Góra, Czupel z Magurką i Jezioro Międzybrodzkie.

Około godziny 13 zebrały się pod schroniskiem wszystkie drużyny uczestniczące w akcji w tym roku. Każdy otrzymał kiełbasę z ogniska z dodatkami, a także upominki przygotowane przez organizatorów. Następnie rozegrane zostały konkurencje, z których dwie wygrali Wichurzanie.

Dla wszystkich klubów i drużyn przygotowane zostały statuetki, a dla wyróżniających się w sprzątaniu puchary Marszałka Województwa Śląskiego, który otrzymali również Wichurzanie!

Wspaniała atmosfera, która jak zawsze towarzyszyła tej imprezie, pozwoliła na doskonałą zabawę i wypoczynek wszystkich obecnych. Jednak najważniejsza jest świadomość uczestników, którzy dzięki tej akcji uczą się zachowania czystości i porządku nie tylko w górach.

Więcej informacji na temat działalności klubu na stronie: www.wichura-pszczyna.pl.

Dziękujemy burmistrzowy Dariuszowi Skrobolowi za koszulki! Prezentujemy się w nich wspaniale! W trzeci weekend czerwca turyści z Wichury wybierają się w Pieniny i Beskid Sądecki, by stanąć na najwyższych szczytach tych pasm: Wysokiej i Radziejowej.

Joanna Rozmus-Cader

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Klub turystyczny Wichura

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Klub turystyczny Wichura" podaj