Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 26 maja 2016
  • 5 czerwca 2016
  • wyświetleń: 3595

Dzień Dziecka - koncert wierszy i piosenek dla przedszkolaków

W środę, 1 czerwca "13" w Pszczyńskim Centrum Kultury pękała w szwach. Na 11 już koncercie "Dzieci dzieciom" pojawiło się wielu młodych widzów wraz ze swoimi opiekunami - mamami, tatusiami, babciami. Przygotowano dla nich bardzo bogaty program artystyczny - piękne piosenki oraz wiersze polskich poetów. Oprócz tego wspólne tańce, zabawy kolorowymi balonami i rysowanie obrazków. Uciechy było co niemiara, dzieci bawiły się świetne. Nad całością czuwała pani Renata Zborowska.Na widowni zasiadły dzieci w bardzo różnym wieku - od dwulatków do uczniów młodszych klas szkoły podstawowej. Czekały na nich baloniki, które nadmuchiwali wraz z rodzicami, poczęstunek i napoje, sztalugi z papierem do rysowania i kolorowe mazaki. Dzieci chętnie korzystały z wszystkiego, co dla nich przygotowano i większość bawiła się wspaniale. Efekty zobaczyć można na zdjęciach, wykonanych przez panią Kamilę Olszowiec oraz Dominkę Pałyz, a fragmenty występów w krótkim filmiku.

Dzień Dziecka - koncert wierszy i piosenek dla przedszkolaków - 1.06.2016 · fot. Kamila Olszowiec, Dominika Pałyz


Na scenie pojawiły się recytatorki i wokalistki, które bardzo starały się ( z powodzeniem) skupić uwagę młodych widzów na prezentowanych tekstach. I tak znane i lubiane wiersze recytowały: Oliwia Rozmus, Agatka Szwedka, Tamara Bieszczad i Roksana Sawicka. A piosenki, w rytm których przed sceną pląsały dzieci, zaśpiewały: Martynka Olszowiec, Oliwka Rozmus, Agatka Szwedka, Karolina Olszowiec, Zuzia Olszewska, Sandra Szłapa, Hania Baksik i Tamara Bieszczad. Oprócz nich na scenie pojawili się uczniowie Szkoły Podstawowej w Piasku pod kierunkiem pani Kariny Bieszczad, które popisały się wspaniałym wykonaniem "Scherza". Zagrali: Karolina Kasz, Zuzia Ficek, Oliwa Tomala, Natalia Stawowczyk, Wojtek Ćmok, Bartosz Bilek. Michał Malcharek i Inga Marekwia. Po koncercie, jak zwykle, zaprosiliśmy na scenę chętne dzieci z widowni, aby mogły spróbować, jak się poczują w roli występujących. Naszą uwagę zwrócił Michał Szczypka, który piękne zagrał na pianinie. Mamy nadzieję, że dołączy na stałe do naszego zespołu .

Sądząc po reakcjach widzów, tych dużych i tych małych, był to bardzo udany Dzień Dziecka. Dziękujemy bardzo serdecznie Pijalni Soków za ufundowanie słodyczy, napojów, baloników i przyborów malarskich, a restauracji Samanta za przygotowanie specjalnie dla dzieci wspaniałych i smacznych kanapek. Już dzisiaj zapraszamy na kolejne spotkanie po wakacjach!

Renata Zborowska

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.