pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 14 października 2015
  • wyświetleń: 1252

Zdobywać szczyty w szczytnym celu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

Akcja "Zdobywamy szczyty dla Hospicjum" to pierwsza tego typu inicjatywa podjęta przez pszczyńskie Hospicjum Św. Ojca Pio. W akcji tej wzięło czynny udział kilku członków UKST "Diablak".

Zdobywać szczyty w szczytnym celu - 11.10.2015 · fot. Starostwo Powiatowe


Chcąc wesprzeć to przedsięwzięcie promowaliśmy działalność hospicjum głównie na polskich szlakach i szczytach. Włączając się w akcję staraliśmy się, aby informacja o pszczyńskim hospicjum, jego działalności i znaczeniu dla środowiska lokalnego wyszła szeroko poza nasz powiat. Z naklejkami pojawiliśmy się w Beskidzie Śląskim, Małym, Żywieckim, Niskim również w Tatrach, w tym nawet na Rysach.

Oczywiście nie jest najważniejsze to, że jedyne dwie srebrne odznaki przyznane przez organizatorów w tegorocznej akcji przypadły naszym klubowiczom. Klubowicze z Diablaka zdobyli również 5 odznak brązowych i 5 wyróżnień. Łącznie na 46 przyznanych odznak i wyróżnień 12 trafiło do czynnych uczestników wyjazdów organizowanych przez UKST "Diablak". Wręczenie zdobytych wyróżnień i odznak odbyło się 11 października na corocznej gali "Głosy dla Hospicjum", która odbyła się w Pszczyńskim Centrum Kultury.

Turystyka to oczywiście nie wygrywanie w rankingach, zdobywanie punktów i niezdrowa rywalizacja. Turystyka to pasja, sposób na życie, sposób aktywne i interesujące na spędzanie wolnego czasu. Jednak w takie idee i przedsięwzięcia, jak to zorganizowane przez Hospicjum Św. Ojca Pio w Pszczynie, zawsze warto się włączyć. Dziękujemy Organizatorom za umożliwienie nam wzięcia udziału w tak szlachetnej akcji, prosimy mieszkańców powiatu pszczyńskiego do czynnego wspierania tak ważnych działań, które podejmuje to Hospicjum, a także do aktywnego uprawiania turystyki właśnie z UKST "Diablak".

Więcej na temat naszej działalności znaleźć można na www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl

Dziękujemy Powiatowi Pszczyńskiemu i Pani Marceli Grzywacz za udostępnienie zdjęć.

Agnieszka i Artur Wojciechowie / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj