pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 5 października 2015
  • wyświetleń: 1847

Kolejne zwycięstwo Wichurzan

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Klub turystyczny Wichura" podaj

Jak co roku w pierwszy weekend października pszczyński oddział PTTK zorganizował dla szkół naszego powiatu rajd górski. Tegorocznym tematem przewodnim były Źródła Wisły, a meta rajdu wyznaczona została w schronisku na Przysłopiu pod Baranią Górą. Na starcie rajdu stawiło się aż 20 drużyn.

Kolejne zwycięstwo Wichurzan - 3.10.2015 · fot. Wichura


Trzy drużyny reprezentowały Wichurę w tegorocznym rajdzie: Wichura, Wichurka i Huragan. Swoją wędrówkę rozpoczęli w towarzystwie 3 przewodników z Przełęczy Salmopolskiej przez Malinowską Skałę w kierunku Baraniej Góry. Przepiękne pogoda i halny, które towarzyszyły wędrowcom uatrakcyjniały wycieczkę. Wspaniała górska panorama pozwalała na kolejne lekcje topografii, gdyż doskonale były widoczne Tatry, Mała Fatra, Wielki Chocz, Beskid Żywiecki, Śląsko-Morawski, Beskid Mały i wcinające się weń doliny.

O godzinie 11.30 wszystkie drużyny rozpoczęły rozwiązywanie quizu, który decydował o kolejności zajmowanych miejsc na podium. Po burzy mózgów nastąpił krótki odpoczynek i ruszyli młodzi wędrowcy dalej w kierunku Baraniej Góry, która stała się rewelacyjnym punktem widokowym w kierunku południowym, gdyż powalone drzewa odsłoniły panoramę.

Zejście do schroniska zajęło nieco ponad godzinę i można było się posilić ciepłą zupą, a także spotkać z zaprzyjaźnionymi drużynami z innych szkół. Dodatkowo wszyscy zwiedzili muzeum Historii Turystyki Górskiej, które mieści się w osobnym budynku przy schronisku.

No i nadeszła pora na ogłoszenie wyników. Pierwsze miejsce w kategorii gimnazjów zajęła drużyna Wichura wraz z drużyną z gimnazjum ze Studzionki! Radości było co niemiara, pomimo że i tak najbardziej liczy się wspólna wędrówka, spotkanie i zabawa. Po rozdaniu nagród wszystkie drużyny udały się do autobusów, by szczęśliwie wrócić do Pszczyny.

Dziękujemy pszczyńskiemu oddziałowi PTTK za wspaniałą zabawę, za możliwość spotkania z innymi turystami oraz gratulujemy udanej organizacji i pomysłowości.

Wichurzanie zapraszają za dwa tygodnie w Karkonosze i Adrszpacko-Teplicke Mesto.

Joanna Rozmus-Cader

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Klub turystyczny Wichura

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Klub turystyczny Wichura" podaj