pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 29 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 1669

Pieniny z Diablakiem - zdjęcia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

W niedzielę, 26 kwietnia Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny "Diablak" zorganizował kolejną wycieczkę dla mieszkańców powiatu pszczyńskiego, tym razem po raz pierwszy w Pieniny. Celem tej wycieczki było przejście następującej trasy: Jaworki - Wąwóz Homole - Wysoka (1050 m n.p.m. najwyższy szczyt Pienin) - Palenica - Szczawnica.

Przy słonecznej pogodzie uczestnicy przeszli całą zaplanowaną trasę, która liczyła 14 km. Dystans może nieduży natomiast suma podejść to 800 m, co dla grupy uczestników, w której najmłodsi liczyli sobie 10 lat, stanowi już pewne osiągnięcie. Cieszy fakt, że w wycieczce wzięły udział całe rodziny a cała grupa liczyła 55 osób.

W trakcie wycieczki klubowiczom przedstawiona została historia terenów Podhala, Pienin, Gorców i Beskidu Sądeckiego. Uczestnicy zapoznani zostali z budową geologiczną terenu, jego zasobami przyrodniczymi i walorami turystycznymi. Ze szczytu Wysokiej mogliśmy podziwiać piękne panoramy górskie a nad wszystkim majestatycznie królowały Tatry Polskie i Słowackie. Niedzielna wycieczka dostarczyła wszystkim uczestnikom wielu pozytywnych doznań i wieczorem wszyscy bezpiecznie wrócili do Pszczyny.

Pieniny z Diablakiem - 26.04.2015 · fot. Diablak


Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny "DIABLAK" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie a także Starostwem Powiatowym w Pszczynie oraz Urzędem Miejskim w Pszczynie. W organizowanych przez nas wycieczkach biorą udział zarówno uczniowie szkół podstawowych wspólnie z rodzicami, młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna, studenci oraz osoby już pracujące.

Już teraz zapraszamy na kolejną wycieczkę, która odbędzie się 24 maja 2015 r. a jej celem jest przejście trasy w Beskidzie Śląsko - Morawskim i poznanie okolic tzw. Trójstyku. Szczegóły wycieczki znajdują się na stronie klubu a jej koszt to tylko 30 zł.

Więcej informacji nt. działalności Klubu znaleźć można na www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl

Agnieszka i Artur Wojciechowie / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj