pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 9 marca 2015
  • wyświetleń: 2325

Puchar na rakietach dla Wichury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Klub turystyczny Wichura" podaj

Już po raz siódmy Wichurzanie uczestniczyli w "Biegu na rakietach Śnieżnych"- prawdopodobnie najfajniejszej tego typu imprezie w polskich górach. Tym razem w biegu jubileuszowym, bo już dziesiątym zdobyli jak mówią: "trzecią rakietę do pary"- puchar za zwycięstwo!

Puchar na rakietach dla Wichury


Po raz kolejny był to wyjazd integracyjny- do Wichurzan dołączyły Beskidziaki:) Niedzielny poranek w Pszczynie był bardzo pochmurny i mglisty, jednak już za Żywcem pogoda zdecydowanie się zmieniła i od początku wędrówki z Soblówki w kierunku bacówki na Rycerzowej, turystom towarzyszyło słońce. Na parkingu "czerwoni i zieloni" odebrali od organizatorów rakiety śnieżne- kilkadziesiąt par, gdyż tylu w tym roku startowało ich biegu. Dosyć długi trening stanowiła droga do schroniska, bo aż ponad 2 godziny zajęło im dojście do niego. Jednakże przepiękna panorama Tatr, Babiej Góry, Pilska i Małej Fatry motywowały do dłuższych odpoczynków przy gorącej herbacie i kanapkach. W końcu udało się dotrzeć do bacówki, gdzie po krótkim odpoczynku rozpoczęły się przygotowania do biegu.

Puchar na rakietach dla Wichury
Puchar na rakietach dla Wichury


Dzieci ze szkoły podstawowej stanowiły pierwszą z dwóch kategorii rakietowych. Młodzież gimnazjalna i wszyscy starsi zostali przyporządkowani do drugiej z nich. Pierwsi na start zjawili się uczniowie do 13 roku życia. Trasa biegu wyznaczona została na stokach Wielkiej Rycerzowej, tak więc nie było łatwo. Najpierw bardzo stromy podbieg pod górę a następnie zbieganie do mety. I ten właśnie powrót stanowił najwięcej problemów dla biegaczy. Efektowne upadki bawiły nie tylko tych co kibicowali na linii mety. Na szczęście nie działo się nic złego- jedynie zmęczenie kładło uczestników biegu na dłużej.

Puchar na rakietach dla Wichury
Puchar na rakietach dla Wichury


No i przyszła kolej na grupę starszą. Ci mieli do pokonania o wiele dłuższą trasę prowadzącą przez bardzo widokową Małą Rycerzową a następnie podobnie jak u grupy młodszej po stokach Wielkiej Rycerzowej. Łącznie trasa wynosiła 2,5 km. Wystartowali jak "rakieta", jednakże już po kilkudziesięciu metrach pod górę, kondycja wyhamowała prawie wszystkich:) Następnie był spacer na szczyt a stamtąd już tylko bieg w dół do mety:) Wygrał Łukasz Bielecki z Wichury! Na 3 miejsce na podium wbiegł Przemek Duda- również Wichurzanin. Wśród dzieci zwyciężył Kuba z Beskidziaków a Jakub Skrobol z Wichury był 3!:) Tak więc 4 miejsca na podium na 6 były zarezerwowane dla przyjezdnych z Pszczyny. Wspaniałe nagrody w postaci 3 par rakiet śnieżnych i kijków trekkingowych a także pucharu w postaci rakiety, były naprawdę cennym trofeum, o które warto było walczyć. Wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani gorącą herbatą z sokiem z malin oraz pyszną, wyjątkową pomidorówką.

Puchar na rakietach dla Wichury
Puchar na rakietach dla Wichury


Niesamowita atmosfera i klimat tych zawodów powoduje, że z miłą chęcią co roku wracają nie tylko nasi turyści do bacówki na Rycerzowej. Obecność TVP nie tylko dopingowała wszystkich ale nawet motywowała do zwycięstwa.

I tak po raz kolejny młodzi turyści odebrali lekcję wędrowania po górach- zimą po Beskidzie Żywieckim. Za dwa tygodnie wybierają się w Beskid Niski by zdobyć 19 już szczyt do Korony Gór Polski- Lackową. Zapraszają na swoją stronę internetową: www.wichura-pszczyna.pl.

Joanna Rozmus-Cader

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Klub turystyczny Wichura

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Klub turystyczny Wichura" podaj