pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 2 września 2014
  • wyświetleń: 2397

Wichura zdobywa Wielki Rozsutec

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Klub turystyczny Wichura" podaj

Ostatni dzień wakacji młodzi turyści z klubu Wichura mogli spędzić w górach, wyjeżdżając w Małą Fatrę. Ich celem było wyjście na Wielki Rozsutec - jeden z piękniejszych, bardzo charakterystycznych szczytów, który jest widoczny z prawie każdej góry w naszych Beskidach. Mała Fatra to pasmo charakteryzujące się głęboko wciętymi dolinami, co znacznie utrudnia zdobywanie szczytów, gdyż deniwelacja terenu jest bardzo wysoka. I tak Wichurzanie mieli do pokonania prawie 1000 metrów różnicy wzniesień!

Na szlak wyruszyli ze Stefanowej, do której na szczęście udało się dojechać busem, ponieważ po lipcowych ulewach w dolinie Vratna zostało dosłownie zmytych kilka odcinków dróg. Po półtorej godziny dotarli do przełęczy Medzicholie, skąd rozpościerał się przepiękny widok na szczyty i pasma górskie wokół. Morze mgieł, które towarzyszyło turystom aż do przełęczy Międzyrozsutce, dodawało uroku pejzażowi górskiemu. Stąd ruszyli już na sam szczyt, na który prowadzi bardzo stroma ścieżka, uzbrojona w niektórych miejscach łańcuchami i drabinami.

Przy pomocy przewodników wędrowcy bezpiecznie dotarli na szczyt, gdzie panorama 360 stopni zapierała dech w piersiach. Nie obyło się jak zawsze bez lekcji panoramki, po której Wichurzanie wiedzieli już gdzie widać Tatry, Wielki Chocz, Babią Górę, Pilsko, Wielką Fatrę, Niżne Tatry, oraz poszczególne szczyty Małej Fatry z największym z nich, czyli Wielkim Krywaniem.

Wichura zdobywa Wielki Rozsutec - 31.08.2014 · fot. Wichura


Kilka fotek i trzeba było wracać. I tym razem droga została urozmaicona, ponieważ przeszli małym odcinkiem górnych Dier, które to obfitują w łańcuchy i drabiny. Po 7-godzinnej wędrówce wrócili młodzi turyści do Stefanovej, skąd wyruszyli do Pszczyny. Wielkie podziękowania kierują do rodziców, którzy tak chętnie pomagają w organizacji wycieczek.

Nowy rok szkolny zapowiada się równie bogato, jeżeli chodzi o działalność klubu. W najbliższym czasie planują wyjazd w Tatry i Karkonosze (Śnieżka- Korona Gór Polski), a w październiku będą obchodzić uroczyście swoje 10-te urodziny, na których będą gościli samego Krzysztofa Wielickiego!

Więcej informacji na temat klubu można znaleźć na stronie: www.wichura-pszczyna.pl.

Joanna Rozmus-Cader

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Klub turystyczny Wichura

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Klub turystyczny Wichura" podaj