Najnowsze

  • 15 maja 2024
  • wyświetleń: 391

Uczennica Szkoły Podstawowej w Kobiórze na podium konkursu o Unii Europejskiej

W piątek 10 maja w Katowicach odbyła się Gala wręczenia nagród oraz wyróżnień dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych województwa śląskiego, którzy wzięli udział w konkursie "20 lat Polski w Unii Europejskiej". Konkurs zorganizowany został pod patronatem Wojewody Śląskiego i Śląskiego Kuratora Oświaty.

Natalia Kruszewska uczennica klasy siódmej
Natalia Kruszewska uczennica klasy siódmej zdobyła drugie miejsce w konkursie "20 lat Polski w Unii Europejskiej" - 10.05.2024 · fot. UG Kobiór


Uczniowie szkół podstawowych mogli wziąć udział w konkursie plastycznym, natomiast młodzieży uczącej się w szkołach ponadpodstawowych zaproponowano kategorię fotografia lub film.

Natalia Kruszewska uczennica klasy siódmej zdobyła II miejsce w tym konkursie, o czym gmina Kobiór pisała tutaj. Praca Natalii powstała pod okiem nauczyciela plastyki pani Ewy Chrzęszczyk.

Gala wręczania nagród miała miejsce w pięknym Westybulu Gmachu Urzędu Wojewódzkiego. Każdemu uczestnikowi gratulacje złożył Wojewoda oraz Kurator Oświaty. Były również cenne nagrody. Uroczystości towarzyszył występ ucznia szkoły muzycznej w Tychach, który zagrał popisowo na trzech rodzajach saksofonów: sopranowym, altowym i tenorowym.

Następnie wszystkich zaproszono na poczęstunek do znamienitej Sali Marmurowej. Warto dodać, że jest ona miejscem, w którym kręcone są sceny do filmów. Widzimy ją między innymi w filmie "Obywatel Jones" czy "Strefa ciszy".

Na zakończenie wydarzenia w towarzystwie pani przewodnik była okazja poznać historię Gmachu Sejmu Śląskiego. Z pewnością na uwagę zasługuje Sala Sejmu Śląskiego, która jest miejscem, gdzie od 15 lipca 1920 roku do 6 maja 1945 roku (w rzeczywistości do wybuchu II wojny światowej) obradował organ ustawodawczy autonomicznego województwa śląskiego. Jego sala sejmowa była wzorcem dla sali Sejmu RP.

ar / pless.pl

źródło: UG Kobiór

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Kobiórze" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Kobiórze

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Kobiórze" podaj