Reklama

Edukacja

  • 8 września 2023
  • wyświetleń: 352

Zielona Pracownia w Szkole Podstawowej w Kobiórze uroczyście otwarta

Zgodnie z zapowiedzią, podczas wakacji sala chemiczno-fizyczna w Szkole Podstawowej w Kobiórze przekształciła się w nowocześnie wyposażone Laboratorium Kobiórskich Odkrywców.

Zielona Pracownia w Szkole Podstawowej w Kobiórze uroczyście otwarta
Zielona Pracownia w Szkole Podstawowej w Kobiórze uroczyście otwarta · fot. UG Kobiór


Przecięcie symbolicznej zielonej wstęgi odbyło się 4 września. W uroczystości wzięli udział: przedstawiciele organu prowadzącego z wójtem gminy Eugeniuszem Lubańskim na czele, przewodnicząca Rady Rodziców Katarzyna Zagórska, nauczyciele oraz uczniowie. Wydarzenie uświetnił występ "Kobiórskiej Czelodki" i zespołu skrzypcowego.

Po remoncie pracownia zyskała na wyglądzie, a jej o wiele większa przestrzeń pozwoli na bezpieczne wykonywanie eksperymentów naukowych. Poza efektami gruntownej modernizacji sali lekcyjnej można było podziwiać zakupione pomoce dydaktyczne oraz sprzęt audiowizualny.

Pani dyrektor i autorki nagrodzonego w konkursie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach projektu - panie Joanna Jaromin i Barbara Kałążny - wyraziły przekonanie, że atrakcyjność tejże pracowni i przeprowadzanych w niej zajęć przyczyni się do wzrostu efektów kształcenia, pozwoli też podnosić świadomość ekologiczną dzieci i młodzieży, co także jest jednym z celów projektu.

Pracownia oddana do użytku - teraz, kobiórscy odkrywcy, czas badać, eksperymentować i czerpać z tego radość!

BM / pless.pl

źródło: UG Kobiór

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Kobiórze" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Kobiórze

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Kobiórze" podaj