Foto

  • 16 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 110166

Jest nowy prezes pszczyńskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego

Konferencja Sprawozdawczo-Wyborcza pszczyńskiego Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego - 15.04.2024 · fot. powiat
W Starostwie Powiatowym w Pszczynie odbyła się Oddziałowa Konferencja Sprawozdawczo-Wyborcza pszczyńskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. Wybrany został nowy prezes. Alinę Michalak zastąpił Mirosław Kozik.

W konferencji wzięli udział delegaci z poszczególnych ognisk i członkowie Zarządu. Nie zabrakło gości, m.in. starosty pszczyńskiej Barbary Bandoły, wicestarosty Damiana Cieszewskiego, burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola i zastępczyni burmistrza Magdaleny Czarneckiej, a także Jadwigi Rezler - prezes okręgu śląskiego ZNP.

Zakończyła się 5-letnia kadencja. W związku z tym sprawozdanie z działalności ustępującego Zarządu Oddziału ZNP za lata 2019-2024 przedstawiła Alina Michalak, dotychczasowa prezes pszczyńskiego oddziału ZNP. Następnie Zarząd pszczyńskiego Oddziału jednogłośnie otrzymał absolutorium.

Prezes Alina Michalak zrezygnowała z kandydowania na następną kadencję. Na czele pszczyńskiego Oddziału stała od 1992 roku. Pod jej adresem padło wiele słów uznania i podziękowań za wieloletnią pracę na rzecz środowiska nauczycielskiego w powiecie pszczyńskim.

- Dziękuję za współpracę z samorządem i ważną działalność na rzecz nauczycieli i pracowników oświaty. Przyświeca nam wspólny cel - jest nim dobra edukacja dzieci i młodzieży. Życzę wielu aktywności i radości z życia - mówiła Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

Delegaci większością głosów wybrali na prezesa Oddziału ZNP Mirosława Kozika, który był nauczycielem chemii w pszczyńskich szkołach, a w mijającej kadencji - sekretarzem Zarządu Oddziału ZNP w Pszczynie, członkiem Zarządu Okręgu Śląskiego oraz przewodniczącym Okręgowego Klubu Młodego Nauczyciela. Drugą kandydatką była Janina Niebudek. Wybrano też nowy Zarząd i Komisję Rewizyjną oraz delegatów na Okręgową Konferencję Sprawozdawczo-Wyborczą.

ar / pless.pl

źródło: Powiat Pszczyński

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.