pless.pl

Reklama

Edukacja

  • 10 listopada 2022
  • wyświetleń: 698

Międzynarodowa współpraca z Instytutem Goethego NZPE

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Niepubliczny Zespół Placówek Edukacyjnych" podaj

Nasza szkoła w ramach nauczania języka niemieckiego realizuje projekty przy współpracy z Instytutem Goethego. Od 23 października w naszej szkole realizowany jest międzynarodowy projekt "Das Bild der Anderen".

Reklama

Niepubliczny Zespół Placówek Edukacyjnych


Celem projektu jest wprowadzenie do tradycyjnej lekcji języka niemieckiego możliwości nadania jej autentycznego pisemnego wymiaru oraz zmotywowanie uczniów do pisania listów Projekt stwarza uczniom możliwość opowiadania o sobie i poznania uczniów w innych krajach, często bardzo egzotycznych. My wymieniamy listy ze szkołą w Turcji.

Uczniowie przekonują się, że także język niemiecki, obok angielskiego, jest językiem międzynarodowym, którym można porozumiewać się na całym świecie. Projekt daje możliwość poznania innych, którzy okazują się tacy sami jak my. Projekt jest w pełni bezpieczny dla uczniów, ponieważ listy i e-maile administrowane są przez nauczyciela. Zakłada on wymianę e-mailową ale postanowiłyśmy, że pierwsze listy zostaną wysłane tradycyjną drogą pocztową. Mamy nadzieję, że praktyczny wymiar nauki języka niemieckiego oraz zwarte w ten sposób znajomości w przyszłości zaowocują dla naszych uczniów wysokim poziomem umiejętności posługiwania się językiem niemieckim.

Niepubliczny Zespół Placówek Edukacyjnych


Niepubliczny Zespół Placówek Edukacyjnych

43-200 Pszczyna
ul. Bielska 54

kom. 784282997
kom. 502243181Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Niepubliczny Zespół Placówek Edukacyjnych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Niepubliczny Zespół Placówek Edukacyjnych" podaj