pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 5 października 2016
  • wyświetleń: 2017

Wspomaganie nauczycieli w bibliotece pedagogicznej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka - PBW" podaj

W związku z nowym rokiem szkolnym biblioteka pedagogiczna w Pszczynie przygotowała ofertę wsparcia skierowaną do nauczycieli, wychowawców i pedagogów z terenu naszego powiatu.

Szkolenie, Biblioteka pedagogiczna
Szkolenie w Bibliotece Pedagogicznej · fot. PBW w Pszczynie


Warsztaty i szkolenia organizowane są we współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Pszczynie, Regionalnym Ośrodkiem Metodyczno-Edukacyjnym "Metis" w Katowicach, Regionalnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli "WOM" w Katowicach oraz Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką im. Józefa Lompy w Katowicach.

Tematyka szkoleń jest szeroka, od teoretycznych zajęć poruszających problematykę pomocy i wsparcia dzieci i młodzieży po tematy praktyczne, dotyczące metod pracy z dziećmi z Zespołem Aspergera czy FAS lub tworzenia kwiatowych kul kusudama czy haftu matematycznego.

W planach jest także organizacja, we współpracy z ROM-E "Metis", bezpłatnego seminarium dla nauczycieli klas początkowych na temat: "Programowanie w edukacji wczesnoszkolnej - środowisko Scratch Junior". Seminarium dotyczyć będzie budowania kompetencji cyfrowych oraz metod rozwijania kreatywności uczniów.

Wszystkie informacje dotyczące szkoleń można znaleźć na stronie internetowej biblioteki.

W bibliotece odbywają się także spotkania sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli: historyków, bibliotekarzy i wychowawców świetlic szkolnych.

Bieżące informacje na temat spotkań sieci i innych działań związanych ze wspomaganiem szkół i placówek można znaleźć na stronie internetowej Pszczyńskiego Powiatowego Centrum Informacji Pedagogicznej, pod adresem: pcip.weebly.com.

new / pless.pl, źródło: PBW w Katowicach Filia w Pszczynie

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka - PBW

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka - PBW" podaj