pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 20 czerwca 2015
  • wyświetleń: 1424

Międzynarodowy projekt w Woli

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bronisława Malinowskiego w Woli" podaj

W dniach od 7 do 14 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bronisława Malinowskiego w Woli uczestniczyli w międzynarodowym projekcie społeczno-edukacyjnym KidSpeak. Projekt miał na celu poznawanie innych krajów i kultur, kształtowanie postawy tolerancji, otwartości i rozwój młodego człowieka oraz naukę języka angielskiego.

Międzynarodowy projekt w Woli - 7-14.06.2015 · fot. SP 1 w Woli


Pani Katarzyna Zięba - nauczycielka języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Woli nawiązała współpracę z wolontariuszami AIESEC, angażując się w projekt o nazwie KidSpeak. W wyniku współpracy wolontariuszki z Tajwanu i Chin: Siu Ting i Helen goszczone były u rodzin uczennic z naszej szkoły. Sympatyczne, młode i bardzo otwarte dziewczyny szybko nawiązały kontakt z uczniami.

W czasie trwania projektu studentki AIESEC brały udział w zajęciach szkolnych i warsztatach językowych. Zajęcia prowadzone były w klasach młodszych i starszych. Tematyka dotyczyła historii, kultury i tradycji krajów wolontariuszek i Polski. Popołudniami organizowane były wycieczki m. in. do Krakowa i Oświęcimia, gdzie uczniowie mogli przełamywać bariery językowe.

Dzieci bardzo mile wspominają udział w projekcie, gratulujemy pani Kasi i dziękujemy uczniom i rodzicom zaangażowanym w projekt.

Aleksandra Odrobińska

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bronisława Malinowskiego w Woli

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bronisława Malinowskiego w Woli" podaj