pless.pl

Zdrowie

  • 1 grudnia 2022
  • wyświetleń: 434

Witamina nie tylko w tabletkach

Materiał partnera:

Pod względem popularności to z pewnością suplement numer jeden. Nie ma domowej apteczki, gdzie nie znajdował by się podręczny zapas witaminy C.

witaminy


Bierzemy ja na katar, na przeziębienie, na grypę. Często w okresie jesienno-zimowym stosujemy ją codziennie jako podstawowy suplement diety. Witamina C występuje także w wielu owocach i warzywach - między innymi w papryce, zielonej pietruszce, aronii, czy cytrusach. Niewątpliwie tabletki z witaminą C mają swoje zalety, ale wbrew powszechnym przekonaniom nie działają na skórę. Witamina C jest bardzo łatwo wchłaniana w przewodzie pokarmowym. Na tyle łatwo, że nie dociera bezpośrednio do skóry. Dlatego właściwym uzupełnieniem suplementów będzie krem z witaminą C oraz inne kosmetyki.

Jaki krem z witaminą C jest najlepszy?Producenci kosmetyków chętnie umieszczają na etykiecie witaminy pochodzące z naturalnych produktów. Zgodnie z przepisami można również zapoznać się z zawartością witaminy w określonej ilości produktu. Jednak w przypadku kremu z witaminą C nie tylko jej wysokie stężenie się liczy. O wiele ważniejsza jest jej przyswajalność przez skórę. Firma bandi.pl przeprowadziła szereg badań laboratoryjnych, aby uzyskać optymalnie wnikającą w skórę postać kremu z witaminą C. Zastosowała specjalną postać witaminy C - tetraizopalmitynian askorbylu. Dzięki rozpuszczalności w tłuszczach dociera pod samą skórę i wnika w tkankę tłuszczową w przeciwieństwie do kwasu askorbinowego - najpopularniejszej formy tej witaminy, który rozpuszcza się wyłącznie w wodzie. Bandi.pl oferuje swoim klientkom linię kosmetyków nazwaną C-Active Care. Głównym jej produktem jest krem z witaminą C do twarzy uzupełniony o krem pod oczy i serum pielęgnacyjne. Bandi.pl tworzy swoje kosmetyki w większości z naturalnych składników przez co nie wywołują podrażnień ani reakcji alergicznych.

Czy krem z witaminą C działa odmładzająco?Można tak powiedzieć, samą witaminę C nazywa się często "witaminą młodości". Jednak sama aplikacja najlepszego nawet kremu z witaminą C nie wystarczy i nie gwarantuje efektu jak z bajki o Kopciuszku. Naturalne kosmetyki mają to do siebie, że należy stosować je systematycznie przez długi czasu. Ich najwłaściwszym uzupełnieniem będzie zdrowy tryb życia - właściwie zbalansowana dieta i jak najwięcej aktywności ruchowej.
Ze stosowaniem kremu z witaminą C nie należy czekać do pierwszych zmarszczek. Bez żadnych działań ubocznych mogą stosować go również młode osoby. Chociaż tego nie widać proces starzenia zaczyna się już po 25 roku życia.