Wybory samorządowe 2024

Bartłomiej Dzida

KWW Pszczyńskie Porozumienie Samorządowe
Bartłomiej Dzida

Kandydat do Rady Miejskiej w Pszczynie

Okręg nr 4
Pozycja nr 8

Mam 33 lata i od urodzenia mieszkam w Łące. Na co dzień spełniam się jako mąż, tata i muzyk prowadzący działalność edukacyjną i artystyczną. Jestem Absolwentem liceum im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Ogniska Muzycznego w Pszczynie. Jako młody artysta w latach 2008-2018 zostałem kilkukrotnie doceniony podczas Wojewódzkiego Konkursu Muzycznego Estrada Młodych oraz na festiwalach Żubrowisko, SFArt, Nowe Spojrzenie.
Doświadczenia zebrane w tamtych latach pozwoliły mi rozpocząć działalność edukacyjną i artystyczną, która w tym roku obchodzi swoje 10-lecie. Owocem tej działalności są uczniowie i projekty artystyczne, które promują naszą gminę w całym kraju. Współpracując z naszymi okolicznymi ośrodkami kultury, zorganizowaliśmy wiele koncertów (w tym charytatywnych), warsztatów i zajęć dla różnych grup wiekowych. Uczestniczyłem w przygotowaniach, nagraniach i koncertach z okazji Obchodów 100-lecia Powstań Śląskich, Śląskich Dni Miodu oraz prowadziłem warsztaty w ramach Industriady - Święta Szlaku Zabytków Techniki oraz festiwalu Nowe Spojrzenie.

W 2023 r. otrzymałem nagrodę Starosty Pszczyńskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.
Na początku 2024 r. w trakcie koncertu jubileuszowego wszystkie dotychczasowe osiągnięcia zostały docenione przez Burmistrza oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Pszczynie.

Poza muzyką pasjonuje mnie sport (kolarstwo, jeździectwo, narciarstwo) oraz podróże.

Mówię w dwóch obcych językach (niemiecki i angielski).

Prowadzę działalność gospodarczą, która działa głównie na terenie naszego powiatu, więc jestem w stanie zrozumieć problemy i ograniczenia lokalnych przedsiębiorców. Z drugiej strony to na naszym terenie działa wiele prężnie działających firm i wspaniałych lokalnych produktów, które zasługują na wsparcie i promocję ze strony gminy.

Od 2018 r. współpracuję z naszymi lokalnymi jednostkami oświatowymi i placówkami pozaszkolnymi. Zarówno z punktu widzenia rodzica jak i pracownika chciałbym dążyć do poprawy bezpieczeństwa dzieci zarówno w ich budynkach jak i otoczeniu. Wykorzystując środki z dofinansowań i budżetu obywatelskiego możemy budować tematyczne sale warsztatowe, budować lub modernizować istniejącą infrastrukturę sportową, czy organizować zajęcia dla dzieci i młodzieży. Okręg, który pragnę reprezentować jest okręgiem wiejskim, co w wielu sytuacjach znacznie ułatwia pozyskanie środków choćby na cele edukacyjne, ochrony dziedzictwa kulturowego czy sportowe.

Łąka, Wisła Wielka, Wisła Mała, Studzionka, Brzeźce i Poręba - każda z tych miejscowości posiada swoją historię, miejsce czy zwyczaje, które należy chronić, uwiecznić i promować. Powierzając mi funkcję radnego rady miejskiej, mają Państwo pewność, że będę głosem mieszkańców tych miejscowości.

Zapraszam na mój profil:

https://www.facebook.com/radnybdzida

Tam znajdziesz dodatkowe informacje!

Do zobaczenia w lokalu wyborczym!

Wyświetleń: 2125