Wybory samorządowe 2024

Ireneusz Gruszka

KWW Pszczyńskie Porozumienie Samorządowe
Ireneusz Gruszka

Kandydat do Rady Miejskiej w Pszczynie

Okręg nr 4
Pozycja nr 2

Nazywam się Ireneusz Gruszka. Mam 59 lat i od urodzenia jestem mieszkańcem Studzionki. Przez wiele lat pracowałem w KWK Krupiński, najpierw jako elektryk ścianowy, a potem stopniowo awansując na stanowisko kierownika oddziału. Obecnie, jako emeryt, poświęcam się społeczności lokalnej, od 8 lat jako sołtys sołectwa Studzionka oraz od 5 lat jako radny Rady Miejskiej w Pszczynie. Kandyduję, ponieważ chcę kontynuować służbę naszej gminie, a równocześnie rozwiązywać kolejne wyzwania, przed którymi stają mieszkańcy.

Najważniejszym zadaniem dla naszej gminy na kolejne lata jest rozbudowa i naprawa sieci dróg. To na ich jakość często zwracają uwagę mieszkańcy miasta i wsi. Pomimo coraz większych środków finansowych, trudno zaspokoić w krótkim czasie wszystkie potrzeby. Wiele prac co prawda zostało już poczynionych, ale wciąż wiele ulic wymaga przebudowy lub modernizacji.

Koniecznym jest także poprawa estetyki Pszczyny i okolicznych miejscowości. Uważam, że każdej inwestycji powinny towarzyszyć dyskusje na temat zagospodarowania otoczenia. Przykład Studzionki, wyróżnianej w konkursie „Piękna Wieś Województwa Śląskiego”, pokazuje, że wiele w tym zakresie może zrobić gmina, ale również mieszkańcy.

Wzorową ilustracją współpracy w Studzionce było także założenie spółki wodnej, co zainspirowało kolejne sołectwa do podjęcia podobnych działań, szczególnie w zakresie dbania o rowy melioracyjne. Jako radny chcę pomagać innym jednostkom pomocniczym szukać rozwiązań, które poprawią stan lokalnej infrastruktury.

Jako radny, staram się aktywnie współdecydować w różnych sprawach, z myślą o dobru społeczności. Skupiam się również na przyszłości naszych najmłodszych mieszkańców, angażując się w projekty związane z Pszczyńskim Budżetem Obywatelskim. W tym miejscu współpraca z organizacjami społecznymi, umożliwia tworzenie propozycji dostosowanych do różnych grup społecznych, od strażaków po sportowców, dla dorosłych, młodzieży i dzieci. W ostatnim czasie w wyniku takich rozmów w ramach PBO powstała Świetlica Wiejska, która z powodzeniem spełnia oczekiwania mieszkańców i stanowi ważny punkt życia społeczności. Te zadania chcę kontynuować.

Moje projekty obejmują również inicjatywy, takie jak budowa wiat przy ścieżkach rowerowych również w innych miejscowościach, które cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców i turystów. Cieszę się, że do tej inicjatywy przekonałem osoby z okolicznych sołectw.

Plany na następne lata obejmują dalsze zaangażowanie w działania na rzecz społeczności lokalnej. Chcę kontynuować moją pracę, pomagając innym i współpracując dla dobra mieszkańców gminy Pszczyna. Zależy mi na pozyskaniu zewnętrznych środków dla naszego regionu. Takie próby często wymagają zaangażowania mieszkańców i organizacji społecznych. Wierzę, że dialogiem i wspólnymi siłami uda się osiągnąć pozytywne rezultaty.

Zapraszam do zerknięcia na moją stronę internetową, która jest nie tylko o Studzionce, ale również o Pszczynie i Ziemi Pszczyńskiej:

www.studzionka.net.plWyświetleń: 1341