Wybory samorządowe 2024

Dariusz Skrobol

KWW Pszczyńskie Porozumienie Samorządowe
Dariusz Skrobol

Kandydat na Burmistrza Pszczyny

Konwencja PPSZa nami kolejna kadencja, każda z nich pozwoliła mi jako burmistrzowi konsekwentnie realizować postawione przede mną wyzwania. Był to trudny czas zmian gospodarczych wywołanych pandemią i działaniami wojennymi na Ukrainie ale wszyscy zdaliśmy ten trudny egzamin. Chciałbym wszystkim podziękować za współpracę, zrozumienie i wytrwałość w realizacji zamierzonych celów. 

Cieszę się, że nasze miasto tak pięknie się rozwija i zmienia na naszych oczach. Staram się, aby realizowane inwestycje takie jak: budowa nowego Centrum Kultury, budowa dróg i ścieżek rowerowych, liczne programy graniczenia niskiej emisji, budowa wodnego placu zabaw oraz nowych przedszkoli w Studzienicach i Czarkowie, czy mieszkań komunalnych i osiedla Luiza wraz z zagospodarowaniem terenów zielonych spełniały i zaspokajały potrzeby wszystkich mieszkańców. Dbanie o zrównoważony rozwój zarówno w mieście, jak w sołectwach to mój priorytet. 

Oprócz zrealizowanych licznych inwestycji, ważne jest dla mnie wsparcie projektów społecznych. Pszczyński Budżet Obywatelski już na stałe wpisał się w kalendarz podejmowanych działań przez mieszkańców i będzie kontynuowany w następnych latach. Od ubiegłego roku również młodzież szkolna może realizować swoje pomysły w ramach Szkolnego Budżetu Obywatelskiego. Gmina  wspiera także finansowo liczne organizacje pożytku publicznego i stowarzyszenia realizujące zadania w zakresie integracji, ochrony zdrowia, poprawy bezpieczeństwa, rozwoju kultury czy uprawiania sportu. W ostatniej kadencji utworzony został Klub Seniora i przygotowano ciekawą ofertę i liczne spotkania w ramach Dni seniora oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Jestem dumny z Państwa zaangażowania i udziału w licznych spotkaniach, które codziennie inspirują mnie do wyznaczania nowych celów, dzięki którym możemy wyznaczać kolejne kierunki rozwoju naszej kochanej Pszczyny. Cieszę się, że tak wielu z Was korzysta z Karty Mieszkańca - Moja Pszczyna to buduje przede wszystkim naszą lokalną tożsamość i daje możliwość skorzystania z atrakcji naszego regionu w promocyjnych cenach.

Nie chcemy się jednak zatrzymywać w tym, co już się udało zrobić. Moje zobowiązanie do dobra wspólnoty i przekonanie, że możemy jeszcze bardziej rozwijać naszą gminę, skłoniły mnie do podjęcia decyzji o ponownym starcie w wyborach na burmistrza Pszczyny, jako kandydat Pszczyńskiego Porozumienia Samorządowego. Chcę kontynuować rozpoczęte projekty, realizować zapowiedziane inwestycje, wspierać przedsiębiorczość lokalną oraz wspólnie z mieszkańcami dbać o dobry wizerunek naszego miasta i wsi. Zachęcam wszystkich do zapoznania się z pełnym programem wyborczym Pszczyńskiego Porozumienia Samorządowego na kadencję 2024-2029 na stronie http://kwwpps.pl/pps_program.php.

Dziękuję za dotychczasowe zaufanie i wsparcie. Liczę na Waszą dalszą aktywność i zaangażowanie. Bez polityki dla mieszkańców! 

Zapraszam wszystkich mieszkańców do udziału w wyborach samorządowych w dniu 7 kwietnia.

Wyświetleń: 2671