Wybory samorządowe 2024

Katarzyna Pławecka

KWW Pszczyńskie Porozumienie Samorządowe
Katarzyna Pławecka

Kandydatka do Rady Miejskiej w Pszczynie

Okręg nr 3
Pozycja nr 5

Nazywam się Katarzyna Pławecka.

Pszczyna to miasto moje i moich przodków. Dorastałam tu jako dziecko, a dziś sama mieszkam wraz z rodziną. Jestem mamą dwóch dorosłych córek, które codziennie dają mi przykład pracowitości i wytrwałości. Od 20 lat pracuję w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Studzienicach w charakterze pedagoga i nauczyciela informatyki. W szkole prowadzę również zajęcia z kreatywności i lekcje edukacji regionalnej. Lubię kontakt z ludźmi, a zadania, które realizuję w pracy zawodowej, próbuję przenosić także na działania społeczne.

W pracy pedagoga najważniejsze dla mnie są spotkania z ludźmi i słuchanie ich potrzeb. Nauczyłam się, że każdy z nas jest inny, inaczej patrzy na świat, ma inne potrzeby i inne zainteresowania. Dla mnie ważne jest to, żeby każdy z nas w swoim najbliższym otoczeniu, czy to w Pszczynie, Studzienicach, Jankowicach czy Ćwiklicach czuł się bezpieczny, zrozumiany i doceniony. Istotne jest w jakich warunkach nasze dzieci i młodzież spędzają największą część swojego dnia, czyli w szkole. Będę poświęcać swój czas na to, by nasze placówki były bezpieczne, przyjazne i przestronne. Pomimo tego, że wokół mamy coraz więcej nowych i pięknych miejsc, zawsze znajdzie się coś co można poprawić, ulepszyć, odnowić.

Informatyka to nowoczesność, ale i również nasza codzienność. Oznacza to, że kryje ona także wiele nowych zagrożeń. Chciałabym, żeby nasza okolica wykorzystywała nowości teleinformatyczne dla poprawy bezpieczeństwa, zdrowia i czystego powietrza. Nauczmy korzystać z niej młodych i starszych w sposób dla wszystkich przyjazny oraz bezpieczny.

Na zajęciach kreatywnych w szkole realizujemy wiele przeróżnych pomysłów. Jedną z idei, którą staram się przekazać moim uczniom, są działania charytatywne. Potrzeba takich działań to stan, który od lat gości w moim domu. Wraz z mężem i córkami angażujemy się w akcje charytatywne. Chciałabym zarazić tym również moich uczniów. Wiem, że sport, kultura i czytelnictwo są skutecznym sposobem na nudę dla każdego, w każdym wieku. Jestem za tworzeniem i wspieraniem miejsc, w których nasi mieszkańcy mogliby się spotykać, spędzać wolny czas na miarę swoich talentów i możliwości. W każdym wieku potrzebny jest nam drugi człowiek. Nikt nie powinien siedzieć samotnie „w czterech ścianach”.

Nasza „godka”, tradycje i piękna historia miejsc w naszym najbliższym otoczeniu są wyjątkowe. Ważne dla mnie jest to, żeby młode pokolenie było dumne z miejsca, w którym żyje.

Uważam, że najważniejsze są mądre, przemyślane i przedyskutowane decyzje, które będą jak najlepiej służyły wszystkim mieszkańcom. Deklaruję pełne zaangażowanie i godne reprezentowanie swoich wyborców. Zapewniam, że oddając na mnie swój głos nie zawiedziecie się Państwo.Wyświetleń: 1511