Wybory samorządowe 2024

Leszek Szczotka

KWW Pszczyńskie Porozumienie Samorządowe
Leszek Szczotka

Kandydat do Rady Miejskiej w Pszczynie

Okręg nr 3
Pozycja nr 1

Nazywam się Leszek Szczotka, urodziłem się w 1971 roku w Pszczynie. Mieszkam w Ćwiklicach. Jestem absolwentem pszczyńskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego oraz Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Nie jestem związany z żadną partią ani organizacją polityczną. Jestem mężem i ojcem czwórki dorosłych synów.

Pracowałem jako nauczyciel języka polskiego w Pszczynie i Ćwiklicach. Od 1992 roku, wraz z żoną Sylwią, prowadzę działalność gospodarczą w dziedzinie specjalistycznej produkcji rolnej jako producent jaj spożywczych oraz produktów lokalnych.

Pierwsze doświadczenie w samorządzie zdobywałem pełniąc funkcje członka Rady Sołeckiej w latach 2003-2011. Nieprzerwanie od 2006 roku jestem radnym Rady Miejskiej w Pszczynie, a od trzech kadencji jej przewodniczącym. To wielka nobilitacja, ale również odpowiedzialność.

Podczas minionej kadencji skoncentrowałem się na wielu ważnych inwestycjach. Najważniejsze z nich, zrealizowane w sołectwie Ćwiklice, to:

  • budowa chodnika wzdłuż ul. 11 Listopada;
  • remont nawierzchni ulic: 11 Listopada, Wolności, Obrońców Pokoju oraz innych na całym osiedlu gen. Sikorskiego;
  • budowa chodnika przy ul. Zawadzkiego (współfinansowania ze Starostwem Powiatowym);
  • budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Męczenników Oświęcimskich;
  • budowa nowego odcinka ul. Strzelców Podhalańskich;
  • budowa drogi transportu rolnego od ul. Wolności;
  • projekt chodnika od ul. 11 Listopada, ciągnącego się do ul. Kombatantów, którego realizacja planowana jest w 2024 roku.

Jeśli uważasz, że w ostatnich czterech latach nasze sołectwo doświadczyło pozytywnych zmian, proszę o ponowne oddanie na mnie swojego głosu. Wierzę, że kontynuacja mojej pracy przyniesie dalszy rozwój i poprawę naszej lokalnej społeczności.

Moim zdaniem, kluczowymi inwestycjami dla sołectwa Ćwiklice są modernizacje dwóch najważniejszych ulic powiatowych: ul. Kombatantów i Spokojnej. Chciałbym kontynuować budowę chodnika przy ul. 11 Listopada, rozbudować zaplecze sportowe wokół Szkoły Podstawowej nr 7, a także rozbudować Dom Kultury w Ćwiklicach - projekty, które zamierzam zrealizować w najbliższym czasie.Wyświetleń: 1436