Wybory samorządowe 2024

Marta Mejsak

KWW Pszczyńskie Porozumienie Samorządowe
Marta Mejsak

Kandydatka do Rady Miejskiej w Pszczynie

Okręg nr 2
Pozycja nr 6

Nazywam się Marta Mejsak. Mam 44 lata. Mieszkam w Pszczynie. Jako żona i matka trójki wspaniałych dzieci - Szymona (17 lat), Mileny (15 lat) i Tymoteusza (9 lat) - przywiązuję ogromną wagę do spraw, które dotyczą naszej lokalnej społeczności.

Od 2013 roku nieprzerwanie pełnię funkcję Przewodniczącej Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 6 na osiedlu Kolonia Jasna w Pszczynie. Od 10 lat aktywnie angażuję się w organizację festynów szkolnych, kiermaszy oraz kawiarenek, zbierając środki na wsparcie edukacji i rozwoju pszczyńskich dzieci.

Zawodowo, od 2005 roku, zajmuję się audytem wewnętrznym. Rok wcześniej ukończyłam z wyróżnieniem studia na Wydziale Zarządzania i Informatyki Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, specjalizując się w rachunkowości i audycie. W 2005 roku zdałam państwowy egzamin na audytora wewnętrznego w Ministerstwie Finansów.

Jestem członkiem Instytutu Audytorów Wewnętrznych II Polska oraz członkiem grupy roboczej ds. audytu wewnętrznego przy Śląskim Związku Gmin i Powiatów. Dodatkowo, aktualnie pogłębiam swoje kwalifikacje, studiując podyplomowo na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Pracuję jako audytor wewnętrzny w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach, co daje mi rozległą wiedzę na temat spraw miejskich i działania samorządów.

Interesuje się psychologią. W wolnych chwilach tańczę i spaceruję. Uwielbiam wędrówki po górach.

Wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie, zamierzam pracować na rzecz gminy Pszczyna i wszystkich jej mieszkańców. Moje główne cele to rozwój edukacji i wsparcie dzieci, bezpieczeństwo młodzieży oraz dążenie do jeszcze większej przystępności informacji dotyczących zarządzania gminą.

Moimi priorytetami jako radnej będą:

  • budowa oświetlenia na drogach i przejściach dla pieszych w celu poprawy bezpieczeństwa,
  •   realizowanie programów edukacyjnych w placówkach oświatowych, w szczególności ekologicznych, naukowych, regionalnych i społecznych,
  • Szkolny Budżet Obywatelski,
  •  remonty gminnych placów zabaw,
  •   wsparcie finansowe dla lokalnych klubów sportowych, m.in. koszykówki, oraz innych lokalnych organizacji pożytku publicznego,
  • „Zielona Pszczyna”, czyli regularne nasadzenia drzew i zagospodarowanie terenów na łąki kwietne,
  • budowa parku miejskiego na osiedlu Piastów.

Wyświetleń: 2163