Wybory samorządowe 2024

Kamil Widłok

KWW Pszczyńskie Porozumienie Samorządowe
Kamil Widłok

Kandydat do Rady Miejskiej w Pszczynie

Okręg nr 2
Pozycja nr 1

Nazywam się Kamil Widłok. Mam 31 lat i od urodzenia jestem mieszkańcem Pszczyny - osiedla Piastów. Zawodowo specjalizuję się w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań dla przemysłu, branży okiennej, górniczej oraz rolniczej.

Od 2016 roku pełnię funkcję przewodniczącego zarządu osiedla Piastów, a od kwietnia 2023 roku - wiceprezesa zarządu Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Owoc Naszej Pracy" w Pszczynie. W latach 2014-2018 reprezentowałem mieszkańców Pszczyny jako najmłodszy radny Rady Miejskiej.

Pasjonuję się podróżami i historią, co pozwala mi spojrzeć na Pszczynę z unikalnej perspektywy, porównując ją z innymi miastami o podobnej strukturze. To może przyczynić się do wprowadzenia sprawdzonych rozwiązań w organizacji naszego miasta.

W pracy samorządowej zawsze dążyłem do poprawy bezpieczeństwa i jakości życia w Pszczynie. Dzięki moim dotychczasowym działaniom udało się stworzyć nowe bezpieczne przejścia dla pieszych, wybudowano parking przy żłobku miejskim wraz z drogą dojazdową do budynków komunalnych przy ul. K. Wielkiego oraz zlikwidowano budynki socjalne przy ul. Skłodowskiej-Curie. Z mojej inicjatywy planowana jest modernizacja terenów sportowo-rekreacyjnych przy Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie. Tylko w ostatnich 3 latach doprowadziłem do zasadzenia ponad 350 sztuk nowych drzew i krzewów na terenie naszego miasta.

Od 2020 roku organizuję zbiórkę plastikowych nakrętek na osiedlu Piastów, przeznaczając je na cele charytatywne na potrzeby najmłodszych mieszkańców gminy i powiatu pszczyńskiego. Jestem inicjatorem wydarzenia pod nazwą „Pszczyńsko Laba!”.

Angażuję się w wydarzenia charytatywne jako organizator lub wolontariusz, w tym kiermasze charytatywne, zbiórki pieniędzy czy organizację Wigilii dla Samotnych.

Jako autor i współautor projektów do Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego przyczyniłem się do zielenienia przestrzeni publicznej. Współpracuję z instytucjami oświatowymi, kulturalnymi, sołtysami i zarządami osiedli, wierząc, że tylko wspólnie możemy osiągnąć wiele.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Mój program dla Pszczyny obejmuje:

Unowocześnienie i rozbudowę lokalnego transportu zbiorowego o kolejne linie, obejmujące osiedla: Piastów, Siedlice, Kolonia Jasna, Kępa, Stare Miasto i Śródmieście.

Wymianę starego oświetlenia drogowego na nowoczesne lampy LED.

• Rozwój i modernizację stref sportowo-rekreacyjnych przy placówkach oświatowych.

• Budowę Parku Miejskiego między osiedlami Piastów, Kolonia Jasna, Siedlice jako alternatywę dla zabytkowego Parku Zamkowego oraz zagospodarowanie terenu między ulicami Kazimierza Wielkiego a Marii Skłodowskiej-Curie wraz z budową tężni solankowej.

• Budowę nowego cmentarza komunalnego przy ul. Żorskiej w Pszczynie.

• Modernizację i rozbudowę infrastruktury drogowej w gminie Pszczyna.

• Budowę mieszkań komunalnych.

• Tworzenie nowych zielonych miejsc i nasadzeń nowych drzew.

• Pobudzanie aktywności społecznej wśród mieszkańców Pszczyny.

--> Zapoznaj się z programem wyborczym Pszczyńskiego Porozumienia Samorządowego <--

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Dziękuję za zainteresowanie moją kandydaturą i za poparcie, które otrzymuję od mieszkańców Pszczyny. Jestem gotowy do pracy dla dobra naszego miasta i do realizacji moich planów na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców. Liczę na Państwa wsparcie i obiecuję, że będę oddanym radnym, który zawsze będzie starał się podejmować najlepsze decyzje dla naszej społeczności. Jeszcze raz dziękuję i zapraszam do udziału w wyborach! Spotkajmy się przy urnach i wybierzmy radnego, który będzie prawdziwym reprezentantem mieszkańców budynków wielorodzinnych, bloków i kamienic.

Pozdrawiam, Kamil Widłok

Wyświetleń: 3962