Wybory samorządowe 2024

Agnieszka Stebel

KWW Pszczyńskie Porozumienie Samorządowe
Agnieszka Stebel

Kandydatka do Rady Miejskiej w Pszczynie

Okręg nr 1
Pozycja nr 6

Przyszłość wymaga dialogu. Polne Domy zasługują na rzeczowy głos

Nazywam się Agnieszka Stebel. Mam 47 lat, od urodzenia mieszkam w Pszczynie, od 20 lat na osiedlu Polne Domy. Pracuję w kancelarii notarialnej na stanowisku referenta. Jestem szczęśliwą żoną Tomasza oraz mamą dorosłego syna Kacpra. Dla mnie oraz dla nich ważne jest, jak wygląda nasze miasto i jakie inwestycje są realizowane.

Uważam, że w pracy na rzecz gminy najważniejsze jest wsłuchać się w potrzeby mieszkańców, rozmawiać z ludźmi oraz szukać właściwych i realnych rozwiązań. Na co dzień takie spotkania i zadania wykonuję jako członkini zarządu osiedla Polne Domy. Mandat radnej umożliwi rozwinięcie tych inicjatyw.

Startuję w wyborach, ponieważ uważam, że mieszkańcy osiedla Polne Domy oraz innych małych osiedli (Piłsudskiego i Podstarzyniec) zasługują na poważny głos w Radzie Miejskiej. Pragnę reprezentować Państwa w dialogu z samorządem i chcę, aby Wasze stanowiska i potrzeby były słyszalne.

Moje priorytety to te zadania, które często są powtarzane na zebraniach osiedlowych: rozbudowa, naprawa i właściwe utrzymanie infrastruktury drogowej. Wiele osób porusza na nich temat fatalnego stanu dróg szutrowych, zwłaszcza po opadach deszczu. Mieszkańcy ulic Czołgistów, Saperskiej, Grenadierów, Marynarzy czy Braci Jędrysików oczekują konkretnych i niezwłocznych prac. Zamierzam doprowadzić do ich realizacji. Dla mnie oczywistym jest, ze wszyscy korzystamy z ulic, dlatego powinny posiadać nie tylko nienaganną nawierzchnię, ale również być właściwie doświetlone.

Równocześnie należy zadbać o tych, którzy są najbardziej potrzebujący, czyli o seniorów i osoby samotne. Gmina powinna realizować nie tylko duże inwestycje, ale również tworzyć miejsca i kreować wydarzenia, które będą służyły międzysąsiedzkiej integracji na terenie osiedli. Nie należy zapominać o dzieciach i młodzieży. Najmłodsi mieszkańcy także powinni czuć, że są istotną grupą, dlatego będę naciskać na utworzenie Młodzieżowej Rady Miejskiej, która będzie regularnie wskazywać swoje propozycje i kierunki rozwoju gminy na przyszłość.

Za każdy oddany głos z góry serdecznie dziękuję.

Wyświetleń: 2425