Wybory samorządowe 2024

Maria Szostak

KWW Pszczyńskie Porozumienie Samorządowe
Maria Szostak

Kandydatka do Rady Miejskiej w Pszczynie

Okręg nr 1
Pozycja nr 1

Nazywam się Maria Szostak. Jestem radną gminy Pszczyna, a moje działania skupiają się na polityce społecznej, zwłaszcza w kontekście optymalnego funkcjonowania systemu oświaty. Aktywnie uczestniczę w pracach dwóch komisji Rady Miejskiej: Komisji Budżetu oraz Komisji Spraw Społecznych. W ostatnich latach pełniłam funkcję przewodniczącej przy wyborze ławników do sądów powszechnych, a także od 8 lat jestem stałym członkiem Rady Społecznej Komisji PORT-u.

Prywatnie jestem szczęśliwą żoną, matką i babcią dwójki wnuków. Z troską obserwuję jak dorasta najmłodsze pokolenie pszczynian i chcę, aby mogło wychowywać się w jak najlepszych warunkach, by miało możliwość odpowiedniego kształcenia i rozwoju.

Jako wieloletnia nauczycielka (dr nauk humanistycznych) szczególnie jestem zainteresowana tematem nauki dzieci i młodzieży oraz sytuacją pracowników oświaty. Współpracuję z placówkami na osiedlu Powstańców Śląskich, Szkołą Podstawową nr 2 i Przedszkolem Publicznym nr 1. Jestem także organizatorką licznych przedsięwzięć dla pozostałych szkół i przedszkoli, promujących innowacje pedagogiczne. W przyszłości zamierzam kontynuować pracę nad nowoczesną edukacją, pozyskując środki we współpracy z różnymi instytucjami i urzędami, dostosowując nasz system edukacyjny do współczesnych wyzwań.

W mijającej kadencji zgłaszałam potrzeby związane między innymi z inwestycjami drogowymi na osiedlu Powstańców Śląskich, co zaowocowało skuteczną przebudową ulic: Musioła, Lercha, Cichego. W budżecie na rok 2024 planowana jest realizacja projektu i przebudowy ulicy Pośpiecha. Zaangażowanie w te przedsięwzięcia było dla mnie szczególnie istotne, albowiem uważam, że infrastruktura w naszym mieście powinna spełniać jak najwyższe kryteria bezpieczeństwa.

Od pierwszej edycji angażuję się w projekty Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki nim udało się poprawić bezpieczeństwo oraz warunki życia mieszkańców osiedla Powstańców Śląskich oraz okolic. Mimo osiągnięć nadal dostrzegam wiele obszarów, które wymagają wzmocnienia i wsparcia.

Jestem świadoma bieżących potrzeb mieszkańców, zwłaszcza osób starszych i samotnych. Regularnie włączam się w charytatywne inicjatywy samorządowców. Chciałabym kontynuować wsparcie w tych obszarach, zapewniając naszym mieszkańcom lepsze warunki życia. Planuję również popierać inicjatywy związane z remontami oraz budową nowego obiektu Przedszkola nr 1 na Osiedlu Powstańców Śląskich.

Wyświetleń: 1930