Wybory samorządowe 2024

  • 1 kwietnia 2024
  • 2 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 5566

Konkrety Grandy dla Pszczyny - kandydat do Rady Miejskiej w okręgu numer 2

Artykuł sponsorowany:

Remont boiska i placu zabaw przy SP1, poprawa bezpieczeństwa na osiedlach, oraz stworzenie miejsc rekreacji dla mieszkańców i bezpiecznych wybiegów dla psów - to wybrane założenia, które jako radny chciałaby realizować Jacek Granda, kandydat do Rady Miejskiej w okręgu numer 2.

Konkrety Grandy dla Pszczyny - kandydat do Rady Miejskiej w okręgu numer 2


- Zależy mi na tym, aby dbać o aktywność sportową naszych dzieci. Dlatego chciałbym, aby przy Szkole Podstawowej nr 1, powstało wreszcie nowoczesne boisko oraz bezpieczny, rozwojowy plac zabaw - zaznacza Jacek Granda.

Kandydat na radnego jako przewodniczący Rady Rodziców w Szkole Podstawowe 
nr 1 w Pszczynie jest już mocno zaangażowany w działania w tym zakresie. Dzięki podejmowanym staraniom udało się doprowadzić do zabezpieczenia środków 
w budżecie gminy na wykonanie projektu modernizacji. Zapewnia, że jako radny priorytetowo będzie pilotował, tę kwestię.

Konkrety GrandyBoisko to niejedyny cel Jacka Grandy. Jak zauważa, w centrum Pszczyny brakuje miejsc rekreacji dla dzieci i młodzieży. - Dostrzegając potrzebę i doceniając kreatywność młodych chciałbym doprowadzić do tego, aby w parku, w okolicy obecnego skateparku powstał pumptrack. - zapowiada. Remont skateparku to kolejne jego założenie. - Chcę również mocno wspierać inicjatywę budowy parku na styku trzech osiedli - deklaruje kandydat i dodaje, że wspieranie aktywność i rekreacji zwłaszcza na świeżym powietrzu zarówno dla tych najmłodszych jak i starszych mieszkańców jest dla niego kwestią niezwykle istotną.

Jako miłośnik psów i szczęśliwy posiadacz suczki Frelki, dostrzega też potrzebę tworzenia bezpiecznych wybiegów dla psów. - Park jest idealnym miejscem do spacerów, jednak psy potrzebują się wybiegać, pobawić bez smyczy. W gminie brakuje takich miejsc, gdzie psiaka można bezpiecznie wypuścić - mówi i dodaje, że ma konkretne propozycje, gdzie takie place mogłyby powstać.

Działa nie gadaJacek Granda jako przewodniczący Zarządu Osiedla Śródmieście, którym jest od dwóch lat, już nieraz udowodnił, że z powodzeniem potrafi wcielać w życie swoje pomysły, ale też reagować na potrzeby mieszkańców. - Zadzwonił do mnie kiedyś pan Jan, mieszkaniec mojego osiedla z prośbą o ławkę w parku, przy trasie, którą codziennie chodzi na cmentarz na grób swojej zmarłej żony. Wspominał, że droga jest daleka i brakuje mu sił, a nie ma gdzie odpocząć - opowiada Granda. - Udało mi się tę ławkę zorganizować. Mała rzecz, ale cieszy, zwłaszcza naszych seniorów - mówi. Trzeba dodać, że w sumie, na prośbę mieszkańców, dzięki działaniu Jacka Grandy na osiedlu Śródmieście pojawiło się kilka kolejnych ławek.

Poza reagowaniem na bieżące potrzeby mieszkańców kandydat do Rady Miejskiej, angażuje się w liczne inicjatywy i projekty - "Pranie Pachnące Sztuką", Pszczyńsko Laba, Festyn Szkolny przy SP1 oraz Pszczyński Budżet Obywatelski. Jeśli chodzi o ten ostatni, to dzięki inicjatywie Grandy otoczenie Przedszkola nr 2 im. Juliana Tuwima w Pszczynie na Osiedlu Śródmieście wkrótce nabierze nowego wyglądu

Co się zmieni? - Nasadzonych zostanie 320 roślin, zamontowane zostaną domki dla owadów, powstanie ścieżka edukacyjna, pojawią się elementy dekoracyjne - wylicza i dziękuje mieszkańcom za głosowanie w PBO.

W związku z tym, że Jacek Granda od lat związany jest z branżą farmaceutyczną, dużą wagę przykłada do zdrowia. Do dbania o siebie chce zachęcać także innych. W ostatnim czasie, dzięki jego inicjatywie mieszkańcy Pszczyny mogli wziąć udział w profilaktycznej akcji prozdrowotnej, spotkać się ze specjalistami, bezpłatnie zmierzyć sobie ciśnienie, poziom cukru oraz dokonać, pomiaru masy ciała i wzrostu. Każdy mógł również otrzymać poradę na temat zdrowego stylu życia i suplementacji oraz otrzymać indywidualne zalecenia żywieniowe. - W ciągu dwóch tygodni z porad skorzystało blisko 60 osób. Uważam, że to świetna liczba. Będę się starał, aby akcja była kontynuowana - zaznacza.

Jacek Granda na co dzień jest szczęśliwym mężem, tatą dwóch wspaniałych córek i opiekunem wiernej suczki Frelki. Jak podkreśla, nie są mu obce bolączki mieszkańców Pszczyny. Zaznacza, że jako radny chciałaby być ambasadorem wszystkich mieszańców swojego okręgu.

Jacek Granda, kandydat do Rady Miejskiej w PszczynieOkręg nr 2, w którym będą głosować mieszkańcy osiedli:
Kolonia Jasna, Śródmieście, Siedlice, Piastów, Kępa i Stare Miasto

Lista KWW Ziemia Pszczyńska, miejsce nr 3Jacek Granda - kandydat do Rady Miejskiej w okręgu numer 2


Jeśli nie dotarła do Państwa moja ulotka, chcielibyście zapoznać się bliżej z moją kandydaturą proszę o sygnał (tel. 696070583), podjadę, dostarczę ulotkę z informacjami, a także z przepisem mojej babci na pyszne kotlety z sosem pieczarkowym - takie jak serwowano w Barze Smakosz.

Zachęcam do kontaktu oraz do pójścia 7 kwietnia na wybory!

Państwa głos ma wpływ na nasze otoczenie!