Wiadomości

  • 5 lipca 2024
  • 7 lipca 2024
  • wyświetleń: 13786

Wicestarosta pszczyńska Barbara Bandoła przechodzi na emeryturę. Wybrano następcę

Na emeryturę przechodzi Barbara Bandoła, która w poprzedniej kadencji stała na czele powiatu pszczyńskiego jako starosta, a w nowej kadencji - od maja - pełniła funkcję wicestarosty. Podczas piątkowej (5 lipca) sesji Rada Powiatu wybrała też nowego wicestarostę - został nim Damian Cieszewski, który piastował tę funkcje w poprzedniej kadencji. Barbara Bandoła będzie od teraz nieetatowym członkiem zarządu powiatu.

Wicestarosta pszczyńska Barbara Bandoła przechodzi na emeryturę - 05.07.2024 · fot. powiat


Barbara Bandoła została wybrana na starostę pszczyńską 19 listopada 2018 roku. Pełniła tę funkcję do końca przedłużonej kadencji, do początku maja 2024 roku. W nowej kadencji została wybrana na funkcję wicestarosty. 5 lipca, podczas sesji Rady Powiatu Pszczyńskiego radni przyjęli rezygnację Barbary Bandoły z funkcji wicestarosty.

- Dziękujemy za wytężoną pracę, zaangażowanie, pełen profesjonalizm i to, że Powiat przez minione lata zyskał bardzo wiele - mówił Paweł Sadza, przewodniczący Rady Powiatu Pszczyńskiego.

Starosta Grzegorz Wanot podkreślił, że było to 6 lat intensywnej pracy na rzecz naszej społeczności, wiele podjętych wyzwań i zrealizowanych ambitnych projektów.

- Dziękujmy za inspirację, pasję i wytrwałość, z jaką pani starosta dążyła do realizacji wszystkich zadań. Basiu, w imieniu Zarządu, Rady Powiatu, współpracowników i mieszkańców serdecznie dziękuję - mówił Grzegorz Wanot.

- Dziękuję współpracownikom, poprzedniej i obecnej Radzie Powiatu. Zamierzam dalej rzetelnie pełnić rolę radnej, dbać o sprawy ważne dla mieszkańców mojej gminy i o dobro mieszkańców całego powiatu pszczyńskiego - podkreśliła Barbara Bandoła.

Podczas sesji głos zabrał także wójt Gminy Miedźna, Jan Słoninka, który w imieniu Rady Gminy Miedźna i mieszkańców podziękował za owocną współpracę, zrozumienie ważnych potrzeb i za wszystko, co udało się zrealizować.

Rada Powiatu wybrała wicestarostęJedynym kandydatem na stanowisko wicestarosty pszczyńskiego był Damian Cieszewski, który został wybrany jednogłośnie - przy 21 głosach "za".

Uzupełniono także skład Zarządu Powiatu o nieetatowego członka Zarządu (wcześniej rezygnację z tej funkcji złożył Damian Cieszewski). Rada Powiatu jednogłośnie wybrała na funkcję członka Zarządu Barbarę Bandołę.

ar / pless.pl

źródło: Powiat Pszczyński

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.