Wiadomości

  • 6 lipca 2024
  • wyświetleń: 1241

[ZDJĘCIA] Policjanci o bezpieczeństwie w harcówce w Wiśle Wielkiej

Rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi liczne wycieczki nad wodę. Mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych pszczyńscy policjanci spotkali się z uczestnikami półkolonii wypoczywającymi w harcówce w Wiśle Wielkiej. Takie działania prowadzone są cyklicznie w ramach kampanii "Kręci Mnie Bezpieczeństwo nad wodą" i "Bezpieczne wakacje".

Policjanci o bezpieczeństwie w harcówce w Wiśle Wielkiej - 02.07.2024 · fot. KPP Pszczyna


Mundurowi z pszczyńskiej komendy w okresie letnim podejmują, szereg działań profilaktycznych ukierunkowanych na zapewnienie bezpieczeństwa wypoczywającym nad wodą informując ich jednocześnie o zagrożeniach wynikających z nielegalnych kąpieli. Wczoraj dzielnicowy wraz z policjantami drogówki na terenie harcówki w Wiśle Wielkiej promowali akcję "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" oraz "Bezpieczne wakacje".

W spotkaniu uczestniczyła 33-osobowa grupa uczestników półkolonii. Przypomniano dzieciom, że bezpieczeństwo jest rzeczą bardzo ważną i omówiono odpowiednie miejsca do kąpieli. Nie zabrakło także rozmów na temat wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Policjanci mówili jak ważne, jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas samochodowych podróży, przypominali o noszeniu kasku ochronnego czy przechodzeniu przez jezdnię tylko w miejscu do tego wyznaczonym.

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz policyjnych motocykli i radiowozu. Najmłodsi mieli możliwość obejrzenia pojazdów z bliska. Każdy mógł, choć na chwilkę poczuć się jak prawdziwy policjant, siedząc za ich kierownicą.

Pamiętajmy, że tylko od nas samych zależy, czy wypoczynek będzie udany i bezpieczny! Zażywając kąpieli słonecznych nad wodą, zwracajmy uwagę na osoby obok nas. Może się okazać, że ktoś będzie potrzebował naszej pomocy. Jeśli będziemy w stanie mu pomóc, to zróbmy to, ale w granicach swoich możliwości. Jeśli nie będziemy czuli się na siłach, to zaalarmujmy natychmiast inne osoby.

bezpieczeństwo nad wodą

ar / pless.pl

źródło: KMP Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.