Wiadomości

  • 3 lipca 2024
  • wyświetleń: 428

Goczałkowice aktywne w programie "Czyste powietrze". Wysoka pozycja to kolejne pieniądze

Goczałkowice-Zdrój zajęły wysokie miejsce w rankingu aktywności gmin w składaniu wniosków o dofinansowanie w ramach programu "Czyste Powietrze" w okresie od kwietnia 2022 r. do końca 2023 r.

Goczałkowice aktywne w programie "Czyste powietrze"
Goczałkowice aktywne w programie "Czyste powietrze"


W zaprezentowanym przez Narodowy Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej rankingu liczba wniosków na wymianę źródła ciepła i/lub termomodernizacji budynku jest odnoszona do liczby domów jednorodzinnych znajdujących się na terenie gminy. Pod uwagę wzięto okres od 1 kwietnia 2022 r. do 31 grudnia 2023 r.

Na podstawie tych danych Gmina Goczałkowice-Zdrój zajęła 62. miejsce w całym kraju, co daje 8. miejsce w województwie śląskim i 1. miejsce w powiecie pszczyńskim.

- Poprawa jakości powietrza to nasze wspólne zadanie. Kolejny ranking potwierdza duże zaangażowanie mieszkańców gminy w działania proekologiczne, w tym wymianę starych kopciuchów. Cieszy mnie też, że nasi mieszkańcy tak chętnie korzystają z funkcjonującego w Urzędzie Gminy Gminnego Punktu Konsultacyjno-Informacyjnego Programu "Czyste Powietrze". Tutaj można uzyskać niezbędne informacje oraz pomoc w wypełnieniu wniosku - mówi Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój.

Wysoka pozycja naszej gminy w rankingu pozwoli pozyskać z NFOŚiGW do 30 tys. zł na kolejne działania związane z wdrażaniem programu "Czyste Powietrze".

Więcej informacji o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu "Czyste Powietrze" można znaleźć TUTAJ.

ar / pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj