Wiadomości

  • 1 lipca 2024
  • 4 lipca 2024
  • wyświetleń: 26305

Zmarł proboszcz parafii św. Jerzego w Goczałkowicach

Smutne wieści dotarły do nas w poniedziałek 1 lipca. Zmarł proboszcz parafii św. Jerzego w Goczałkowicach-Zdroju - ks. Lesław Przepłata. Pogrzeb odbył się w czwartek 4 lipca.

Ks. Lesław Przepłata
Ks. Lesław Przepłata · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


"Z przykrością zawiadamiamy, że w poniedziałek 1 lipca zmarł śp. ks. Lesław Przepłata, lat 59, rocznik święceń 1992, proboszcz Parafii Świętego Jerzego w Goczałkowicach-Zdroju" - czytamy w komunikacie na stronie Archidiecezji Katowickiej.

Urodził się 7 sierpnia 1964 roku. Pochodził z parafii św. Krzysztofa w Tychach. Święcenia diakonatu przyjął 7 kwietnia 1991 r., a święcenia kapłańskie - 16 maja 1992 r. Pełnił posługę w parafii Ducha Św. w Siemianowicach Śląskich Bytkowie, parafii św. Jadwigi Śląskiej w Rybniku Nowinach, parafii Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Rudzie Śląskiej-Goduli, parafii św. Józefa w Chorzowie, parafii św. Wojciecha w Mikołowie, parafii św. Antoniego w Chorzowie. W 2011 roku został proboszczem parafii św. Jerzego Męczennika w Goczałkowicach-Zdroju.

ks. Lesław Przepłata
Nie żyje ks. Lesław Przepłata - proboszcz parafii św. Jerzego w Goczałkowicach · fot. Archidiecezja Katowicka


Rodzinie, Bliskim, Parafianom wyrazy współczucia w imieniu samorządu gminnego składają: Gabriela Placha - Wójt Gminy Goczałkowice-Zdrój wraz z pracownikami Urzędu Gminy oraz Tadeusz Lazarek - Przewodniczący Rady Gminy Goczałkowice-Zdrój wraz z Radnymi Rady Gminy.

Pogrzeb ks. Lesława Przepłaty odbył się w czwartek, 4 lipca w Parafii Świętego Jerzego w Goczałkowicach-Zdroju. Duchowny został pochowany na parafialnym cmentarzu.

ar / pless.pl

źródło: Archidiecezja Katowicka

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.