Wiadomości

  • 12 kwietnia 2024
  • 21 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 52149

Popularny youtuber tworzy w Pszczynie tor do driftu i siedzibę marki energetyków!

Kamil Labudda to cieszący się olbrzymią popularnością twórca cyfrowy, znany pod pseudonimem "Budda". Na swoim kanale Budda.tv prezentuje i testuje samochody sportowe. Youtuber obraca sporym kapitałem. Parę dni temu wypuścił na rynek także autorski energetyk Doze, a przy okazji zaprezentował Doze Land - siedzibę marki, w której tworzy m.in. tor do driftu. Inwestycja znajduje się na pszczyńskim osiedlu Polne Domy, na terenach byłego zakładu Kompost Wrona.

Siedziba marki, stworzonej przez Buddę - Polne Domy w Pszczynie
YouTuber Budda zagospodaruje teren po zakładach Wrony na Polnych Domach w Pszczynie · fot. Budda TV


Budda to twórca internetowy znany przede wszystkim wśród młodzieży. Jego kanał na Youtubie Budda.TV, jak i sam Kamil Labudda cieszą się obecnie olbrzymią popularnością. Influencer w szerszych kręgach zasłynął kilkoma akcjami charytatywnymi. W ubiegłym roku podrzucił pod dom dziecka w Długiem koło Krosna skrzynię wypełnioną słodyczami, zawierającą także 100 tys. złotych w gotówce. Taką samą kwotą zasilił skarbonkę podczas tegorocznego finału WOŚP. Z kolei styczniowa transmisja loterii "7 aut X Budda", w której losowani byli zwycięzcy luksusowych samochodów oraz drogich gadżetów, zapewniła mu największą w historii polskiego Internetu oglądalność. Twórca dorobił się nawet filmu dokumentalnego, opowiadającego o jego życiu i osiągnięciach. Aktualnie Budda zajmuje się promocją swojego nowego produktu - energetyku Doze.

Youtuber Budda kupił tereny od Wrony pod hale i tor wyścigowy
Youtuber Budda zagospodaruje tereny od Wrony pod hale i tor do driftu · fot. kadr z wideo / Budda TV


Wraz z wejściem napoju na rynek, 25-letni Kamil Labudda, opublikował na swoim kanale nowy film reklamowy, w którym chwali się nie tylko premierą energetyku, ale też miejscem o nazwie Doze Land, czyli siedzibą marki Doze. "Kupiliśmy siedzibę" - informuje już w tytule materiału. Nie podaje wprost konkretnej lokalizacji, jednak kadry nie pozostawiają wątpliwości - Doze Land powstaje na terenach byłych zakładów Kompost Wrona na osiedlu Polne Domy w Pszczynie.

wrona budda
Siedziba marki, stworzonej przez Buddę - Polne Domy w Pszczynie · fot. kadr z wideo / Budda. TV


Obszar ma 55 000 m. kw., z czego 8 200 m. kw. zajmuje wylany rok temu asfalt, którego powierzchnia ma być w przyszłości powiększona do 14 000 m. kw. i służyć jako tor do driftu. Największy budynek na tym terenie ma zostać podzielony na części: mieszkalną, studyjną, mechaniczną oraz garażową. Siedziba obejmuje również prywatne jezioro, a reszta infrastruktury wypełniona będzie "masą narzędzi oraz miejsc, które pozwolą samej marce, ale również jej ambasadorom tworzyć możliwie jak najlepszy kontent dla polskiego Youtube'a".

[WIZUALIZACJA] Wielki kompleks Buddy na Polnych Domach w Pszczynie · fot. Budda TV


Fani kupując napój lub ubrania z linii Doze, poprzez specjalny system będą mogli współdecydować o ostatecznym kształcie inwestycji, np. o umiejscowieniu budynków czy przeszkód na torze do driftu, jakie mają pojawić się w Doze Landzie. W filmie nie brakuje oczywiście szybkich samochodów. Modele takie jak Bugatti Veyron czy Toyota Supra ściśle bowiem korespondują z poszczególnymi wersjami energetyku.

Youtuber relacjonuje w nagraniu, że tereny pod siedzibę jego nowej marki zostały zakupione już 1,5 roku temu, a rok temu wylano tutaj asfalt - kadry, które uwieczniły ten etap również znajdziemy w najnowszym materiale wideo Buddy. Influencer mówiąc o najnowszym projekcie, podkreśla jego gigantyczny rozmach.Przypomnijmy, że przed kilkoma laty firma Kompost Wrona, wystąpiła do gminy z wnioskiem o indywidualną zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, aby teren po zakładzie mógł zostać wykorzystywany inaczej niż na produkcję podłoża pod pieczarki. Wówczas teren był wystawiony na sprzedaż za 22 mln złotych. Pisaliśmy o tym tutaj: https://www.pless.pl/wiadomosci/72432-czy-na-terenie-po-komposcie-wrona-bedzie-inna-dzialalnosc-gospodarcza-pszczyna.

Zgodnie z miejscowym planem większość terenów po byłych zakładach Ryszarda Wrony ma przeznaczenie pod działalność związaną z obsługą produkcji w gospodarstwach rolnych oraz jako tereny zielone.

Próbowaliśmy skontaktować się z Kamilem Labuddą, aby uzyskać komentarz w sprawie inwestycji w Pszczynie, na razie bezskutecznie.
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Doze Land w Pszczynie" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Doze Land w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Doze Land w Pszczynie" podaj