Wiadomości

  • 2 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 411

Starostwo powiatowe na niebiesko dla autyzmu

Za nami:

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W ramach solidarności z osobami z autyzmem Starostwo Powiatowe w Pszczynie tradycyjnie przyłączy się do akcji "Zaświeć się na niebiesko".

Budynek pszczyńskiego starostwa podświetlony w niebieskim kolorze
Budynek pszczyńskiego starostwa podświetlony w niebieskim kolorze · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Światowy Dzień Autyzmu inaugurujący Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu został ustanowiony w 2008 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Wybrano ten dzień, aby podkreślić konieczność pomocy oraz poprawy jakości życia dzieci i osób dorosłych z autyzmem. Jego celem jest też podniesienie świadomości społecznej na temat zaburzenia rozwojowego, u podstaw którego leży nieprawidłowa praca mózgu. Osoby z autyzmem mają problemy z komunikacją, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. W odmienny sposób odbierają wrażenia zmysłowe.

W Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, fundacje oraz inne organizacje na całym świecie działające na rzecz osób z autyzmem organizują globalną akcję zachęcającą do świecenia na niebiesko. Ma ona na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na to, że żyją wśród nas osoby z tym zaburzeniem. - W geście solidarność i jedności z osobami ze spektrum autyzmu i ich rodzinami, Starostwo Powiatowe w Pszczynie kolejny raz przyłączy się do akcji i budynek urzędu zostanie podświetlony na niebiesko - mówi starosta Barbara Bandoła. I dodaje, że do akcji przyłączy się też Zespół Szkół nr 3 Specjalnych i Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie.

ar / pless.pl

źródło: Powiat Pszczyński

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.