Wiadomości
- 28 lutego 2024
- wyświetleń: 4064
PROGRES - pierwsze miejsce w plebiscycie Orły Kształcenia 2023 w Powiecie Pszczyńskim
Artykuł sponsorowany:
PROGRES Centrum Diagnozy, Edukacji i Terapii w Pszczynie - otrzymał pierwsze miejsce w plebiscycie konkursu Orły Kształcenia 2023 w Powiecie Pszczyńskim. To szczególne wyróżnienie zostaje przyznane na podstawie ocen zebranych z portali społecznościowych i branżowych, które spośród istniejących na rynku firm wyróżniają właśnie te najlepsze.
Dorota Popielarz Dyrektor Centrum PROGRES przyznaje, że to dla niej bardzo duże zaskoczenie. Tak bardzo skupia się nad rozwojem ośrodka i zapewnieniem odpowiedniej , fachowej pomocy wraz ze swoim zespołem, że nie interesowała się nagrodami czy wyróżnieniami, cieszy ją wielkie zainteresowanie oferowaną diagnozą i terapią oraz przede wszystkim zadowolenie klientów, "czasem miłe słowa rodzica, takie szczere podziękowanie, dają mi takiego motoru do dalszej pracy, jestem taka szczęśliwa gdy widzę efekty naszej pracy" .Ogromnym zaskoczeniem była wiadomość o otrzymaniu 1 miejsca w Powiecie Pszczyńskim w plebiscycie konkursu Orły Kształcenia za rok 2023. Daje to ogromną radość i chęć do dalszego rozwoju.
PROGRES działa na rynku od 2018 roku. Jego rozwój jest bardzo dynamiczny. Początkowo jako PROGRES Centrum Diagnozy Edukacji i Terapii świadczący ofertę z zakresu diagnozy i terapii prywatnej dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Od roku 2021 utworzono również PROGRES Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna , która podlega pod kontrolę Kuratorium Oświaty i ma możliwość wydawania informacji, opinii m.in. do przedszkoli i szkół. Dzięki Niepublicznej Poradni wprowadzono również nieodpłatne zajęcia terapeutyczne dla dzieci z zakresu Wczesnego Wspomagania Rozwoju. Zajęcia współfinansowane są z pozyskanej dotacji ze Starostwa Powiatowego w Pszczynie. Ponadto w Centrum co jakiś czas organizowane są szkolenia dla nauczycieli i terapeutów , które prowadzone są przez zapraszanych trenerów z Całej Polski.
W tym roku PROGRES będzie świętował już swoje 6 urodziny - jak ten czas leci :) Cieszymy się, że zdobył taką popularność i dziękujemy za otrzymaną nagrodę.
Oferta PROGRESu jest stale modyfikowana i poszerzana zgodnie z potrzebami dzieci, młodzieży i dorosłych. Osoby pracujące w Centrum wkładają wiele serca, by to miejsce było przyjazne, a każdy Klient był zadowolony z wizyty.
Centrum posiada szerokie i najnowsze zaplecze diagnostyczne oraz terapeutyczne. W skład zespołu wchodzą wysoko wykwalifikowani, doświadczeni specjaliści z wielu dziedzin:
- psycholodzy dla dzieci i dorosłych, w tym terapeuci rodzinni, psychoterapeuta pracujący w nurcie behawioralno-poznawczym
- pedagodzy o różnych specjalnościach (oligofrenopedagodzy, surdopedagodzy, tyflopedagog) oraz doświadczeni nauczyciele,
- logopedzi, surdologopeda, neurologopeda,
- terapeuci Integracji Sensomotorycznej (SI),
- fizjoterapeuci,
- terapeuci Integracji Międzypółkulowej,
- terapeuci ręki,
- terapeuci wyższych funkcji słuchowych,
- arteterapeuci,
- korepetytorzy,
- i wielu innych.
W PROGRESie mogą Państwo skorzystać z szerokiego wachlarza usług diagnostycznych i terapeutycznych takich jak m.in.:
Diagnoza psychologiczna i pedagogiczna. Diagnoza sprawności intelektualnej, diagnoza funkcjonalna, diagnoza trudności szkolnych i gotowości szkolnej.
Wydajemy opinię do przedszkoli i szkół m.in. w sprawie:
- odroczenia od obowiązku szkolnego,
- w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej
- dostosowania wymagań edukacyjnych
- specyficznych trudności w uczeniu się ( dysleksja, dysgrafia, dyskalkulia)
- indywidualny tok nauczania
Diagnoza w kierunku występowania zaburzeń przetwarzania słuchowego (CAPD). Diagnoza obejmuje szczegółowy wywiad dotyczący rozwoju dziecka oraz jego trudności w uczeniu się i komunikacji, badanie audiometrii tonalnej, czyli ocenę czułości słuchu (sprawdzenie, czy dziecko nie ma niedosłuchu) oraz ocenę wyższych funkcji słuchowych baterią specjalistycznych testów (baterią znormalizowanych testów ATS Neuroflow® lub Indywidualnej Stymulacji Słuchu Johansena IAS.
Test Moxo - wsparcie dla diagnozy ADHD. Pozwala na diagnozę podstawowych symptomów ADHD, a mianowicie: zaburzeń uwagi, czasu reakcji, impulsywności oraz nadaktywności u osób od 6 roku życia.
Psychoterapia młodzieży i dorosłych. Psychoterapia zaburzeń lękowych, obsesyjno - kompulsyjnych, depresji, zaburzeń osobowości oraz dysfunkcji seksualnych. Terapia rodzin. Terapia poznawczo - behawioralna.
Grupa wsparcia dla rodziców. Zajęcia skierowane są do rodziców dzieci z trudnościami emocjonalnym i adaptacyjnymi, problemami rozwojowymi, zaburzeniami ze spektrum autyzmu, w tym z Zespołem Aspergera.
Warsztaty "Szkoła dla rodziców".
Terapia psychologiczna dla dzieci - indywidualna i grupowa. Oferta skierowana jest do dzieci borykających się z różnego rodzaju trudnościami (poznawczymi, emocjonalnymi, społecznymi), które utrudniają im prawidłowe funkcjonowanie. Proponujemy zajęcia terapeutyczne dla dzieci z obniżoną samooceną, po traumach, z lękami, moczeniem mimowolnym, problemami adaptacyjnymi oraz zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci z różnymi niepełnosprawnościami.
TUS trening umiejętności społecznych. Celem zajęć jest nauczenie dzieci konkretnych umiejętności składających się na funkcjonowanie społeczne. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci mających trudności z funkcjonowaniem w grupie oraz dla dzieci z zaburzeniami rozwojowymi, np. z zespołem Aspergera czy autyzmem.
Terapia pedagogiczna. Terapia pedagogiczna ma na celu niesienie pomocy dzieciom, u których występują zaburzenia i nieprawidłowości rozwojowe, w tym także trudności w uczeniu się. Proponujemy zajęcia dla dzieci przedszkolnych, szkolnych oraz młodzieży. Terapia może mieć charakter indywidualny, bądź grupowy. Oferowane formy terapii: terapia przygotowująca dzieci do rozpoczęcia edukacji szkolnej, terapia dzieci z trudnościami w nauce czytania i pisania, terapia dzieci mających trudności z poprawną pisownią, terapia dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, terapia ręki.
Terapia logopedyczna i neurologopedyczna. Terapia skierowana jest do niemowląt, małych dzieci, dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, młodzieży i dorosłych. Proponujemy: terapię i diagnozę prostego opóźnionego rozwoju mowy oraz wad wymowy, terapię niedokształcenia mowy o typie afazji, terapię wad wymowy u osób z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem, porażeniem mózgowym, terapię wybiórczości pokarmowej (stymulacja sensoryczna aparatu artykulacyjnego, karmienie terapeutyczne), terapię miofunkcjonalną wg Anity Kitel (terapia dzieci i dorosłych z zaburzeniami w zakresie zaburzeń takich jak niedomykalność ust, ślinienie, seplenienie międzyzębowe, problemy z pionizacją języka, wady zgryzu), ETT-HNO Elastic Terapeutic Taping, Kinesiotepig w logopedii (metoda wspomagajaca funkcjonowanie mięśni), terapię sensomotoryczną i korekcję dysfunkcji ustno-twarzowych wg dr Anny Regner.
Rehabilitacja wyższych funkcji słuchowych. Oferujemy Indywidualną Stymulację Słuchu metodą IAS Johansen oraz Neuroflow® Aktywny Trening Słuchowy (ATS).
Treningi słuchowe adresowane są do dzieci, młodzieży i dorosłych z opóźnionym rozwojem mowy, zaburzeniami uwagi i percepcji słuchowej, nadwrażliwością na dźwięki, trudnościami w rozumieniu i zapamiętywaniu instrukcji oraz poleceń, zaburzeniami koncentracji uwagi, dysleksją i innymi specyficznymi trudnościami w uczeniu się, trudnościami w nauce matematyki, Centralnymi Zaburzeniami Przetwarzania słuchowego, wadą słuchu - z zaburzeniami integracji sensomotorycznej, ADHD, autyzmem, Zespołem Aspergera i powiązanymi zaburzeniami, problemami z zasypaniem, niespokojnym snem, wspomaga proces nauki języków obcych. A także osób dorosłych w sytuacji osłabionej koncentracji uwagi, stresu, okresu przekwitania, podczas nauki języków obcych.
(SI) Diagnoza i terapia integracji sensomotorycznej. Zaburzenia integracji sensorycznej są częstą przyczyną występujących u dzieci problemów w rozwoju, zachowaniu, a także nauce szkolnej. Terapia SI polega na dostarczeniu kontrolowanej ilości bodźców zmysłowych i ruchowych działających korekcyjnie na układ nerwowy dziecka. Zajęcia prowadzone są na specjalistycznym sprzęcie. Terapia jest dla dziecka "naukową zabawą". Terapia integracji sensorycznej jest adresowana do dzieci: z nadmierną lub zbyt małą wrażliwością na bodźce sensoryczne (dotykowe, wzrokowe, słuchowe, węchowe i smakowe oraz ruch), nadaktywnych ruchowo lub unikających aktywności ruchowej, impulsywnych lub wycofanych, ze słabą koncentracją uwagi, opóźnieniami i dysharmoniami w rozwoju ruchowym, problemami z koordynacją, opóźnieniem rozwoju mowy, trudnościami w nauce, słabą organizacją zachowania, towarzyszącym niskim poczuciem własnej wartości.
Fizjoterapia dla dzieci i młodzieży - wada postawy, koślawość kolan, stóp, wzmożone lub obniżone napięcie mięśniowe, zaburzenia równowagi.
Terapia Ręki®. Terapia Ręki® jest programem, który powstał z myślą o dzieciach z problemami z małą motoryką - obniżoną precyzją ruchów dłoni (trudnościami z zapinaniem guzików, zbieraniem drobnych przedmiotów, wycinaniem), trudnościami grafomotorycznymi (rysowanie, pisanie), nieprawidłowym chwytem narzędzia pisarskiego. Terapia ma charakter wielowymiarowy, obejmuje nie tylko usprawnianie małej motoryki, ale rozwijanie kontroli posturalnej, prawidłowej postawy, planowania ruchowego, koordynacji wzrokowo - ruchowej, poprawy czucia, poprawy koncentracji uwagi na wykonywanych czynnościach.
Wczesne Wspomaganie Rozwoju - nieodpłatne zajęcia terapeutyczne dla dzieci posiadające Opinię z Poradni o Wczesnym Wspomaganiu Rozwoju. Oferujemy zajęcia przez cały rok kalendarzowy, również w okresie wakacji i ferii. W naszym zespole WWR są wszyscy specjaliści ,których dzieci potrzebują.
Dużą popularnością cieszą się również prowadzone w PROGRESIE warsztaty i szkolenia dla praktyków - nauczycieli, psychologów, pedagogów, terapeutów. Osoby prowadzące warsztaty i szkolenia należą do grona najlepszych specjalistów w całej Polsce. Każdego roku Centrum przygotowuje nową ofertę szkoleniową.
Najbliższe zaplanowane szkolenie, na które aktualnie trwają zapisy to 16,17 marzec 2024 rok.
"Terapia ręki - formy pracy terapeutycznej" - prowadząca mgr Izabela Gelleta
"Terapia ręki - formy pracy terapeutycznej" - prowadząca mgr Izabela Gelleta
Więcej informacji znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej i na Facebooku.
Rejestracja w naszym Centrum odbywa się drogą telefoniczną. Serdecznie zapraszamy!
Skontaktuj się z nami:
- adres: 43-200 Pszczyna, ul. Łowiecka 19A,
- telefon: 516 528 568
- email: progres-pszczyna@wp.pl
- strona: http://www.progres-pszczyna.pl
Polub nas na Facebooku, będziesz na bieżąco informowany o promocjach i aktualnościach.