Reklama

Wiadomości

  • 15 listopada 2023
  • wyświetleń: 1397

Licealiści z Pszczyny i Bielska-Białej pomogą przy aplikacji na zagraniczne uczelnie

"StepAbroad - Studiuj bez granic" to projekt realizowany w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii i programu partnerskiego "UsuwaMY bariery!" firmy Autopay. Zespół projektowy to grupa ambitnych uczennic z I LO im. Mikołaja Kopernika w Bielsku-Białej oraz z I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, które doświadczone przez proces aplikacji na zagraniczne uniwersytety, chcą podzielić się tą wiedzą i nieść pomoc innym, którzy również rozważają taką ścieżkę edukacyjną.

Studenci
Studenci · fot. pixabay.com


"StepAbroad" to rewolucyjny projekt społeczny, dedykowany ambitnym uczniom pragnącym podjąć studia za granicą.

- Naszym głównym celem jest dostarczanie niezbędnych informacji oraz praktycznej pomocy w procesie aplikacji i spełniania wszelkich formalności związanych z podjęciem edukacji za granicą. Nasz projekt to nie tylko źródło konkretnych wskazówek dotyczących procesu aplikacyjnego, ale również platforma, która inspiruje do eksplorowania różnorodnych możliwości edukacyjnych. Dzięki nam, uczniowie odkryją potencjał programów wymiany oraz inicjatyw takich jak Erasmus, otwierając przed sobą nowe horyzonty zarówno w sferze nauki, jak i rozwoju osobistego - mówią twórczynie.

Loading...


Dlaczego akurat taka tematyka?

- Jesteśmy przekonane, że każdy ambitny uczeń powinien mieć możliwość wyboru studiów za granicą, dlatego staramy się obalić mit, że taka perspektywa jest praktycznie nieosiągalna. Nasza inicjatywa to rezultat doświadczeń osób, które same przeszły przez ten proces i teraz chcą podzielić się zdobytą wiedzą z innymi młodymi ludźmi. Wierzymy, że edukacja ma moc zmieniającą świat, dlatego "StepAbroad" dedykujemy wsparciu młodych ludzi w realizowaniu ich akademickich i zawodowych marzeń, niezależnie od miejsca, w którym chcą kontynuować swoją edukację - wyjaśniają uczennice.

- Naszym dalszym celem jest zorganizowanie warsztatów / spotkań z osobami studiującymi za granicą oraz webinarów - mówią.

W oparciu o wyniki ankiety przeprowadzonej w liceum widać, że młodzież chce aplikować za granicę, jednak nie wie, jak się do tego zabrać. Wyniki mówią same za siebie:

ankieta


Czym jest olimpiada "Zwolnieni z teorii"? Jej pomysłodawcy od 2013 roku wychodzą naprzeciw edukacji szkolnej, uzupełniając ją o przestrzeń do zdobywania praktyki. Działają w oparciu o nowoczesną metodykę nauczania, w ramach której robiąc prawdziwy projekt społeczny, rozwija się kompetencje proinnowacyjne, potrzebne w pracy i prawdziwym życiu takie jak: empatia i poczucie sprawstwa, kreatywność, praca zespołowa, komunikacja czy rozwiązywanie problemów. To zintegrowany produkt: digitalowy i offline’owy. Oprócz platformy i ich obecności w sieci organizują szkolenia, warsztaty i ogromny event jakim jest Wielki Finał, rokroczne podsumowanie całej edycji.

Loading...


Działania edukacyjne dziewczyn można śledzić w mediach społecznościowych.Portal pless.pl objął projekt patronatem medialnym.

ar / pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj