Reklama

Wiadomości

  • 14 listopada 2023
  • wyświetleń: 5508

Nietrzeźwy, bez prawa jazdy stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery

Policjanci wydziału ruchu drogowego pszczyńskiej komendy zatrzymali tuż po zdarzeniu nietrzeźwego sprawcę kolizji. Jak się okazało 34-latek wsiadając za kierownicę osobowego seata dodatkowo zignorował także fakt, że nie posiada uprawnień do kierowania. Mężczyzna już usłyszał zarzuty.

Nietrzeźwy, bez prawa jazdy spowodował zdarzenie drogowe
Nietrzeźwy, bez prawa jazdy spowodował zdarzenie drogowe · fot. KPP Pszczyna


W niedzielę, około godziny 4 nad ranem policjanci drogówki patrolując rejon służbowy zauważyli zaparkowany wzdłuż drogi uszkodzony pojazd. Mundurowi natychmiast przystąpili do kontroli seata. Od kierowcy wyczuwalny był zapach alkoholu, a przeprowadzone badanie potwierdziło, że mężczyzna był nietrzeźwy. 34-latek miał w organizmie promil alkoholu. Jak ustalili stróże prawa, kierujący nie dostosował prędkości do warunków drogowych, w wyniku czego stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i uderzył w bariery energochłonne. W wyniku zdarzenia doszło do uszkodzenia samochodu i infrastruktury drogowej. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Na tym jednak nie koniec... Sprawdzenie w policyjnej bazie danych wykazało, że mężczyzna nigdy nie miał prawa jazdy.

Teraz o losie 34-latka zdecyduje sąd. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji drogowej, a także kierowanie pojazdem pomimo braku uprawnień. Grozi mu do 2 lat więzienia, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący pojazdami stwarzają zagrożenie, nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy do wszystkich - widząc osobę, która wcześniej piła alkohol i próbuje wsiąść za kierownicę pojazdu, reagujmy i w razie potrzeby natychmiast informujmy Policję, dzwoniąc pod nr 112.

sierż. sztab. Jadwiga ŚmietanaOficer Prasowy KPP Pszczyna

BM / pless.pl

źródło: KPP Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje - powiat pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj