Reklama

Wiadomości

  • 11 listopada 2023
  • 14 listopada 2023
  • wyświetleń: 46577

[WIDEO, FOTO] Pożar w Przystani Ocalenie w Ćwiklicach

Kilka zastępów straży pożarnej interweniowało w sobotę, 11 listopada po godz. 3.00 w nocy na terenie schroniska dla zwierząt Przystań Ocalenie w Ćwiklicach. Pożar objął zapasy słomy i siana dla zwierząt. Właściciele fundacji podejrzewają podpalenie.

Pożar zapasów słomy i siana w Przystani Ocalenie - 11.11.2023 · fot. Przystań Ocalenie


Spaliło się około 300 m2 słomy i siana. Działania w celu dogaszenia pożaru były kontynuowane jeszcze w godzinach porannych. Na miejscu obecnych było 6 zastępów strażaków - 2 PSP, OSP Rudołtowice, OSP Ćwiklice, OSP Jankowice oraz OSP Studzienice.

Pszczyńscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie pożaru. Pożar objął zapasy słomy i siana dla zwierząt. Wartość strat została oszacowana przez zgłaszającego na kwotę 40 tys. zł. W pożarze nikt nie ucierpiał. Nie było także konieczności przeprowadzenia ewakuacji ludzi czy zwierząt. Pszczyńscy policjanci zabezpieczali teren akcji oraz przeprowadzili intensywne ustalenia. Mundurowi z udziałem biegłego który wyda opinię w tej sprawie prowadzili oględziny pogorzeliska. Po uzyskaniu przedmiotowej opinii będzie można określić przyczynę pożaru. Cały czas w tej sprawie wykonywane są czynności.

sierż. sztab. Jadwiga ŚmietanaOficer Prasowy KPP Pszczyna


Aktualizacja: 23-letni podpalacz został zatrzymany! Na wniosek śledczych i prokuratora Sąd Rejonowy w Pszczynie tymczasowo aresztował mężczyznę. O tym więcej piszemy w tym artykule.

Loading...


Przytulisko zwróciło się o wsparcie w dostarczeniu słomy i siana, które są niezbędne do utrzymania podopiecznych.

Loading...


Loading...


Loading...


Przystań można wspomóc również finansowo pod tym linkiem:Właściciele schroniska proszą także o pomoc przy porządkowaniu terenu po pożarze:

Loading...


Loading...


Loading...

ar, BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.