Wiadomości
- 28 października 2023
- wyświetleń: 1641
Centrum Wspierania Zdrowia Lotos: pasożyty jelitowe a terapie naturalne
Artykuł sponsorowany:
Pasożyty są nieodrębnym elementem naszego środowiska. Spotykamy się z ich obecnością na każdym kroku dlatego też możliwość zarażenia jest wielce prawdopodobna. Nie sposób się ustrzec mając do czynienia z zwierzętami, z dziećmi, kontaktem z wodą z naturalnych zbiorników. Spożywanie pokarmów nie poddanych obróbce termicznej, przebywanie na łonie natury również sprzyjają zakażeniu. W pierwszej fazie zakażenia gdy populacja pasożytów jest jeszcze mała brak jest objawów. Jednak gdy populacja się rozrośnie konsekwencje dla naszego zdrowia mogą być katastrofalne. Poznanie cykli rozwojowych pasożytów i objawów jakie wywołują zasiedlając nasz organizm jest dość istotne dla naszego zdrowia. Zrozumienie problemu uświadomi nam jak ważna jest w tym przypadku profilaktyka i stosowanie prewencyjne środków przeciw pasożytom. Wniosek jest jeden powinniśmy się odrobaczać raz w roku profilaktycznie.
Główne pasożyty zasiedlające nasz pasaż trawienny to przywra, lamblia indestinalis, glista, węgorek jelitowy, tęgoryjec dwunastnicy, owsik, włosień kręty, tasiemiec. Objawy jakie towarzyszą obecności pasożytów są bardzo różnorodne i niejednokrotnie mylące przez co podejrzewamy inną dolegliwość i przeciw niej prowadzimy terapię. Dwoje z tych pasożytów glista i węgorek jelitowy w cyklu rozwojowym migrują przej płuca dając objawy kaszlu, duszności, astmy. Objawy takie mają cykliczny przebieg raz się nasilają, a potem ustają. Inne objawy to zaburzenia w trawieniu, wzdęcia, biegunki, problemy ze snem, chroniczne zmęczenie i wile innych. Pasożyty zasiedlają różne organy nie tylko pasaż trawienny np. drogi rodne kobiet, wątrobę, trzustkę, płuca.
Dla przykładu opiszę lamblię indestinalis wywołującą chorobę zwaną giardiozą.
Zakażenie pasożytem odbywa się drogą pokarmową, przez spożycie żywności lub wody zawierającej cysty Giardia lamblia, w tym także przez kontakt z zanieczyszczonymi powierzchniami (toalety, miejsca publiczne). Aby doszło do zarażenia, wystarczy połknięcie niewielkiej ilości cyst pierwotniaka, nawet mniejszej niż 10. Infekcja ma miejsce w świetle jelita cienkiego, ale pasożyt może dostać się także do pęcherzyka żółciowego oraz przewodów trzustkowych, powodując stany zapalne w tych strukturach anatomicznych. W jelicie trofozoity giardii przylegają do błony śluzowej powodując apoptozę(śmierć) enterocytów konsekwencją tego jest zwiększona przepuszczalność błony jelitowej oraz zaburzenie wchłaniania składników odżywczych. Obecność pierwotniaka prowadzi do zmian morfologicznych w obrębie śluzówki jelita charakterystycznych dla celiakii, takich jak skrócenie mikrokosmków jelitowych oraz przerost krypt. Pojawia się niedobór enzymów trawiących dwucukry (disacharydaz), czego konsekwencją jest nietolerancja laktozy. Skutkiem uszkodzenia nabłonka jelita może być biegunka, jeden z głównych objawów inwazyjnej giardiozy. Badania na zwierzętach pokazują, że giardia nie jest w stanie przetrwać w jelicie bez obecności kwasów żółciowych, dlatego często obserwuje się zaburzenia wchłaniania tłuszczów przy infekcji tym pasożytem. Ekspozycja na żółć jest bodźcem stymulującym tworzenie cyst, które następnie są wydalane razem z masami kałowymi. Większość infekcji Giardia intestinalis przebiega bezobjawowo. Bardziej nasilone parazytozy manifestują się zmęczeniem, niedożywieniem, biegunką, odbijaniem, bólami i wzdęciami brzucha, mogą pojawiać się także zaparcia oraz charakterystyczne dla giardiozy tłuste stolce. Obecność pasożyta prowadzi do zaburzenia wchłaniania jelitowego, czego konsekwencją są niedobry żywieniowe oraz utrata masy ciała. Z tego opisu wynika że obecność lambli może powodować syndrom dziurawego jelita, a w dalszej konsekwencji alergię gdyż przez nieszczelne jelito do krwi dostają się niestrawione białka, na które nasz organizm uruchamia mechanizmy obronne dając objawy alergii. Jedynie wyleczenie giardiozy, a potem stanów zapalnych i zregenerowanie ścian jelit może usunąć objawy alergiczne.
Aby stwierdzić obecność pasożytów można przeprowadzić badania ambulatoryjne, które są dość kłopotliwe i niejednokrotnie wyniki są mało miarodajne. Bardzo dobrze można je zdiagnozować przy pomocy urządzeń biorezonansowych, w które wyposażony jest nasz gabinet, a mianowicie Kwantowy Bio-magnetyczny Analizator Quantum, Bioplazma NLS ( Non-liner Analysis System) oraz Generator Plazmowy Raif’a. Tymi urządzeniami można stwierdzić obecność pasożytów oraz wielkość populacji.
Wyniki badań obrazują wartości liczbowe i po przeprowadzonej terapii można ponowić badanie sprawdzające skuteczność działań terapeutycznych. Naturoterapeuci swoje terapie zaczynają od badania czy są pasożyty i pozbycia się ich z organizmu klienta. Pasożyty zaburzają obraz problemów klienta nie pozwalając na właściwą terapię. W naszym gabinecie stosujemy terapie ziołowe na zwalczanie pasożytów oraz Generator Plazmowy Raif’a, dodatkowo prowadzimy oczyszczanie poszczególnych układów i organów oraz suplementację niedoborów. Kompleksowość naszych działań oraz możliwość monitorowania wyników gwarantuje skuteczność naszych terapii. Problematyka pasożytów jest bardzo obszerna dlatego zapraszamy do naszego gabinetu na indywidualne konsultacje.
Zabiegi z refleksoterapii, masażu, stawianie baniek ogniowych, świecowanie-konchowanie uszu oraz zabieg Generatorem Plazmowym Raif'a.
Gorąco zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty prowadzącej do poprawy zdrowia
Serdecznie zapraszamy do wspólnej podróży ku zdrowiu!
- adres: Pszczyna, ul. Zdrojowa 68
- tel.: 790-890-223
- strona: www.lotos-zdrowie.pl
- email: roman.marciniak@gmail.com
- FB: facebook.com/Centrum-Wspierania-Zdrowia-LOTOS
Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 18.00.