Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 29 września 2006
  • wyświetleń: 4327

Waldemar Malicki w Pszczynie

Waldemar Malicki w Pszczynie
Waldemar Malicki wystąpi w Pszczynie 2 grudnia, fot. internet


Muzeum Zamkowe jeszcze w tym roku zaprasza na pięć koncertów. Najbliższy przewidziano na 19 listopada. Wystąpi wtedy najwybitniejszy kontratenor najmłodszego pokolenia, wspaniały interpretator dzieł włoskiego baroku - francuz Philippe Jaroussky.

Tydzień później 26 listopada wystąpi kolejny francuski wirtuoz, uznawany za czołowego klawesynistę na świecie - Pierre Hantal. Wykona „Wariacje Goldbergowskie” Jana Sebastiana Bacha.

5 grudnia o godzinie 19.00, w ramach XIV Festiwalu Muzyki Kameralnej wystąpi Kwartet Śląski i jego goście – P. Reichert, A. Jasiński z koncertem pt. ”W rocznicę śmierci Mozarta”. W programie m.in. Kwintet altówkowy g-moll KV 516 oraz Kwintet fortepianowy Es-dur KV 452 W.A. Mozarta. Bilety w cenie 40 zł są do nabycia w Kancelarii Muzeum.

Grudzień to także pora koncertów świątecznych. W sobotę, 2 grudnia o godzinie 16.30 i 19.30 wystąpi Waldemar Malicki - solista, kameralista, improwizator, jeden z najbardziej wszechstronnych polskich pianistów (bilet - 60zł).

W sobotę 16 grudnia oraz w niedzielę 17 grudnia o godzinie 16.30 i 19.30 usłyszymy z kolei orkiestrę specjalizującą się w muzyce salonowej XIX i pierwszej połowy XX wieku. Wystąpi Krakowska Salonowa Orkiestra Camerata, której członkami są wybitni muzycy, soliści orkiestr kameralnych i Filharmonii Krakowskiej (bilet - 60zł).

usp / pless.pl

----------------

Kancelaria Muzeum, tel. 032 210-30-37

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.