Wiadomości

  • 11 września 2023
  • wyświetleń: 162

Manicure hybrydowy - w salonie czy w domu?

Materiał partnera:

Jeśli lubisz mieć zadbane dłonie i paznokcie, zapewne regularnie robisz manicure. Obecnie najbardziej popularny jest manicure hybrydowy, ze względu na jego wyjątkową trwałość i odporność na uszkodzenia. Coraz więcej pań wykonuje go samodzielnie w domu - czy warto i na co zwrócić uwagę?

Manicure hybrydowy


Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak uniknąć problemów przy manicure hybrydowym
  • czy można bezpiecznie wykonać go w domu
  • jakie są korzyści z robienia manicure w salonie.


Manicure hybrydowy - jak wykonywać go bezpiecznie?Prawidłowo wykonana hybryda jest całkowicie bezpieczna dla paznokci, a nawet dla nich korzystna, ponieważ warstwa lakieru chroni paznokieć przed wyginaniem się i łamaniem. Osoby o słabych i cienkich paznokciach często wybierają lakier hybrydowy właśnie po to, aby zapobiec częstemu łamaniu się płytki i czasem dopiero pod hybrydą paznokcie po raz pierwszy mogą osiągnąć wybraną długość bez wcześniejszego uszkodzenia.

Wykonanie hybrydy wymaga jednak umiejętności i wprawy. Jeżeli płytka paznokcia nie jest odpowiednio przygotowana lub lakier zostanie niewłaściwie nałożony, może dojść do zapowietrzenia paznokcia. Zapowietrzenie polega na tym, że pomiędzy warstwę lakieru, a płytkę paznokcia, dostaje się powietrze. Tworzy się tam niewielka przestrzeń, do której mogą przedostawać się wilgoć i brud, a to z kolei stwarza poważne ryzyko rozwinięcia się chorób paznokcia (np. grzybicy lub zakażenia pałeczką ropy błękitnej).

Aby zapobiec zapowietrzeniom paznokcia, niezbędna jest wiedza i umiejętności, ale nawet doświadczonym stylistkom może się to zdarzyć, gdy np. płytka paznokcia jest niewłaściwie zbudowana. Najważniejsze jest właściwe opracowanie płytki i staranne nakładanie bazy.

Bezpieczny manicure hybrydowy w domuNawet najlepsze lakiery do paznokci nie zastąpią wiedzy i doświadczenia. Wykonywanie hybrydy w domu jest jednak jak najbardziej możliwe, o ile cierpliwie będziemy poprawiać błędy i zwracać uwagę na technikę pracy. Warto zainwestować w profesjonalne produkty - lakiery, lampy i przyrządy dobrej firmy. Dostępne są również kursy internetowe i tutoriale.

Pamiętaj, aby nie pozostawiać lakieru na paznokciach dłużej niż 2-3 tygodnie. Po tym czasie wzrasta ryzyko zapowietrzenia i chorób paznokcia. Zapowietrzenie paznokcia powinno być usuwane pod okiem stylistki lub dermatologa.

Hybrydę najlepiej wykonać w salonieStylistki paznokci nieustannie zdobywają nową wiedzę i szlifują swoje umiejętności na profesjonalnych kursach. Co nie mniej ważne, w salonach znajdują się autoklawy do właściwej sterylizacji narzędzi. Manicure zrobiony w dobrym salonie kosmetycznym nie będzie się odklejał, odpryskiwał i zapowietrzał, a prawdopodobieństwo chorób paznokcia jest znacznie mniejsze, niż gdy samodzielnie uczymy się hybrydy w domu.

Warto nadmienić, że w salonach manicure dostępny jest bardzo duży wybór baz, topów i lakierów, a także różnych zdobień do paznokci. Kupując lakiery na własny użytek, raczej nie zgromadzimy takiej kolekcji, tak więc możliwości stylizacji są mniejsze.

Podsumowując, bezpieczny manicure hybrydowy najlepiej wykonać w salonie, ale jeśli chcemy robić to w domu, warto skorzystać z dobrego kursu i być uważną na błędy. Powodzenia!