Reklama

Wiadomości

  • 10 września 2023
  • wyświetleń: 710

[FOTO] Plenerowe instrumenty i rabata z nazwą sołectwa

W ramach środków z budżetu gminy przeznaczonych na zadania z Funduszu Sołeckiego w Jarząbkowicach powstała ścieżka sensoryczna i rabata z napisem "Jarząbkowice". Niestety pierwszy z nowych obiektów w ostatnim czasie nie spodobały się wandalom.

Jarząbkowice: plenerowe instrumenty i rabata z nazwą sołectwa - 09.2023 · fot. UG Pawłowice


Dźwiękowa ścieżka sensoryczna to zestaw plenerowych instrumentów, z których mogą korzystać zarówno dzieci jak i dorośli spędzając czas na świeżym powietrzu. Ogólnodostępne urządzenia są wykonane z naturalnych materiałów i zostały zamontowane nieopodal placu zabaw. Są kolejnym urozmaiceniem terenu rekreacyjnego w jednym z najmniejszych sołectw gminy Pawłowice.

Zadanie kosztowało ok. 38 tys. 600 zł. Niestety, po dożynkach, które 3 września odbyły się właśnie w Jarząbkowicach, skradziono gong i urwano elementy drewnianych grzechotek. To kolejna dewastacja w gminie, które w ostatnim czasie stały się prawdziwą plagą.

Drugim zadaniem zrealizowanym z Funduszu Sołeckiego jest wykonany z berberysów napis Jarząbkowice. Rośliny są posadzone na specjalnym podwyższeniu, aby napis znajdujący się w centrum sołectwa, na skrzyżowaniu ul. Rolniczej z ul. Kasztanową i ul. Wiejską, był dobrze widoczny. Przestrzeń wokół roślin jest wysypana białym żwirkiem. Zadanie wykonała brygada Gminnego Zespołu Komunalnego zajmująca się zielenią. Koszt zadania wyniósł ok. 16 tys. zł.

Przypominamy, że o zadaniach, na jakie ma być przeznaczony fundusz sołecki, decydują bezpośrednio mieszkańcy sołectw na zebraniach wiejskich. Wnioski o przyznanie środków z funduszu na rok następny (obecnie na 2024) składają sołtysi do 30 września poprzedzającego rok budżetowy (do 30.09.2023).

ar / pless.pl

źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.