Wiadomości

 • 31 sierpnia 2023
 • wyświetleń: 161

Zrozumieć Twój Leasing: Jak kalkulatory leasingowe mogą Ci pomóc w wyborze odpowiedniej oferty

Materiał partnera:

Twoje przedsiębiorstwo działa od wielu lat i ma ugruntowaną pozycję na rynku? A może firma, którą założyłeś, stawia dopiero pierwsze kroki i nie ma jeszcze zdolności kredytowej? W obu przypadkach jednym z warunków sprawnego i efektywnego funkcjonowania jest możliwość codziennego użytkowania pojazdu lub floty pojazdów, dzięki którym nie ma problemów z dojazdem do klienta, załatwieniem formalności w urzędzie czy zaplanowaniem delegacji. Sprawdź, w jaki sposób kalkulator leasingowy on-line pomoże Ci oszacować wysokość kosztów wynikających z zawarcia umowy leasingu na używany samochód osobowy, dostawczy lub ciężarowy albo na wybrany pojazd rolniczy.

laptop,komputer


Kalkulator leasingowy online: zasady działaniaKalkulator leasingowy online to narzędzie, które umożliwia obliczenie szacunkowej wysokości raty za wybrany przez Ciebie rodzaj pojazdu lub maszyny.

Wpisując wymagane informacje w kolejne okienka formularza, otrzymasz wyliczenie, które pozwoli Ci podjąć ostateczną decyzję w kwestii leasingu

Jakie to informacje? W zależności od konkretnego kalkulatora mogą to być:

 • dane firmy (często można je pobrać bezpośrednio z GUS),
 • dane pojazdu, np. typ i rodzaj, rok produkcji,
 • warunki brzegowe umowy, takie jak okres leasingu, procent udziału własnego i wysokość wykupu, czas trwania leasingu, typ oferty leasingowej itd.


Co ważne, w celu oszacowania kwoty leasingu nie musisz podawać swoich danych osobowych.

Pamiętaj, że wszystkie wyliczenia są brutto.

Dlaczego jeszcze warto skorzystać z kalkulatora rat leasingowych?Kalkulator leasingowy samochodu lub maszyny/urządzenia wygeneruje ofertę, która będzie wiążąca, czyli otrzymane wyliczenie będzie Cię obowiązywało przy podpisywaniu umowy.

Korzystając z kalkulatora rat leasingowych, możesz:

 • łatwo sprawdzić, jaki pojazd mieści się w zakresie Twoich możliwości finansowych,
 • dostosować długość trwania umowy do swoich potrzeb,
 • wybierać odpowiadającą Ci wysokość wpłaty własnej.


Korzystanie z kalkulatora rat leasingowych znacząco skraca czas researchu potrzebnego, aby podjąć dobrą decyzję leasingową.

Czy osoba prywatna może skorzystać z kalkulatora leasingowego online?Tak. Choć z ofert leasingu najczęściej korzystają właściciele małych, średnich i dużych firm, nic nie stoi na przeszkodzie, aby szacunkowych obliczeń na własny użytek dokonała osoba fizyczna. Jeśli potrzebujesz pojazdu do użytku prywatnego i chcesz sprawdzić, czy bardziej opłaca Ci się zakup, czy leasing, kalkulator rat leasingowych jest właśnie dla Ciebie.

Nie obawiaj się, że nie będziesz w stanie przejść procedur związanych z leasingowaniem wybranego pojazdu czy urządzenia. Kalkulacja on-line wypadła pomyślnie? Teraz skontaktuj się z pracownikiem firmy leasingowej, a on pomoże Ci w dopełnieniu formalności.

W sieci jest dużo kalkulatorów leasingowych — który wybrać?Z punktu widzenia klienta rozważającego leasing samochodu lub maszyny, najbardziej wartościowe są kalkulatory zamieszczane na stronach podmiotów, które działają jako przedstawicielstwa największych firm leasingowych w Polsce. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta:

 • dzięki temu, że w jednym miejscu skupia się kilkanaście funduszy leasingowych, oferta jest elastyczna i konkurencyjna,
 • szacunki za pomocą kalkulatora leasingowego uwzględniają wyłącznie te fundusze, które oferują najniższy koszt leasingu,
 • pracownicy nigdy nie przedstawiają klientom oferty "jedynego słusznego" leasingu — wskażą i wyjaśnią różnice w warunkach proponowanych przez różne towarzystwa leasingowe.


Fakt, że podmiot, na którego stronie znalazłeś kalkulator leasingowy, przygotowuje propozycje finansowania na podstawie danych pozyskanych od wielu różnych funduszy leasingowych, sprawia, że przed podjęciem ostatecznej decyzji możesz porównać kilka ofert lub modeli samochodów, co umożliwi Ci wybór optymalnej opcji. Takiej możliwości manewru nie będziesz mieć, jeśli skorzystasz z kalkulatora rat leasingowych pojedynczego funduszu!

Kalkulator leasingowy samochodu — poświęć chwilę, żeby zorientować się, jak niskie mogą być koszty leasinguNie wahaj się: dobry kalkulator rat leasingowych to interaktywne narzędzie, które aktualizowane jest regularnie i na bieżąco. Dokonując szacunkowych obliczeń, zawsze otrzymujesz najświeższe wyniki zgodne z faktycznym stanem w momencie wyliczania finansowania. Oznacza to, że jeśli w jednym dniu kalkulacje nie będą dla Ciebie pomyślne, warto do nich wrócić za jakiś czas. Może się okazać, że warunki leasingu uległy zmianie i kolejne podejście do wzięcia samochodu, maszyny czy urządzenia w leasing będzie udane.

Dobry kalkulator rat leasingowych daje Ci możliwość podjęcia decyzji co do leasingu, która będzie oparta na rzetelnych kalkulacjach uwzględniających warunki wielu firm. Dzięki kalkulacjom pracownicy podmiotu zrzeszającego te firmy będą w stanie przygotować propozycję umowy maksymalnie dopasowaną do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa albo Twoich potrzeb indywidualnych.

Tekst powstał przy współpracy z Pawłem Makarewiczem z firmy Leasingfi.