Reklama

Wiadomości

  • 30 sierpnia 2023
  • 31 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 2348

Eko targ w Pawłowicach - produkty prosto od rolników

Za nami:

W czwartek, 31 sierpnia zapraszamy na eko targ do Pawłowic.

eko-targ w Pawłowicach
Eko-targ w Pawłowicach · fot. UG Pawłowice


Sprzedaż zaczyna się około 7:00 rano i trwa do momentu wyprzedaży towarów, ale rzadko zdarza się, żeby ktoś handlował po godzinie 12:00. Dlatego na zakupy najlepiej przyjść wcześnie rano, kiedy można jeszcze przebierać w towarze i wybierać najładniejsze okazy warzyw.

Warto zaznaczyć, że kupowane na ekotargu warzywa pochodzą z okolicznych pól i ogrodów, są zbierane tuż przed sprzedażą, nie są narażone na długi transport i środki ochrony, które musiałyby zabezpieczać je przed zepsuciem, zanim dotrą do klienta.

Na pawłowickim targu można kupić m.in. pomidory, ziemniaki, kapustę, marchewkę, buraki, cukinię a nawet tradycyjnie kiszone ogórki wprost ze słoja. Jest mleko "prosto od krowy" i wędliny lokalnego producenta. Są też naturalne soki, sery, domowy makaron, ryby i jaja, ale asortyment zmienia się sezonowo.

- Koniec lata i początek jesieni, kiedy warzyw jest w bród, warto wykorzystać na własnoręczne przygotowanie przetworów. Będą jak znalazł na zimowe dni - zachęcają organizatorzy eko-targu.

Hala targowa znajduje się przy centrum przesiadkowym w Pawłowicach, ul. Zjednoczenia 77a, a eko targi odbywają się w każdy czwartek.

Do odwiedzenia eko targu zapraszamy zarówno klientów jak i rolników oraz lokalnych producentów, którzy chcieliby wystawić na sprzedaż swój towar.

BM / pless.pl

źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.