Reklama

Wiadomości

  • 21 sierpnia 2023
  • 1 września 2023
  • wyświetleń: 1355

Od 1 września nowy rozkład jazdy Komunikacji Lokalnej Gminy Pawłowice

Po kilkumiesięcznych staraniach Gminy, od 1 września autobus żorskiej linii 03 dodatkowo będzie obsługiwał przystanek Krzyżowice Kościół, aby umożliwić mieszkańcom korelację z linią L-4 Komunikacji Lokalnej Gminy Pawłowice oraz linią S15 Międzygminnego Związku Komunikacyjnego.

Busy komunikacji lokalnej gminy Pawłowice na przystanku
Busy komunikacji lokalnej na przystanku · fot. UG Pawłowice


W związku z zaawansowaniem prac drogowych związanych z przebudową ul. Podlesie w Pielgrzymowicach i ul. Bocznej w Jarząbkowicach od 1 września zostanie przywrócona trasa busa linii L-2. Tymczasowo trasa zostanie poprowadzona poprzez odcinek drogi wojewódzkiej nr 938, następnie ul. Cieszyńską bus dojedzie do ul. Podlesie, gdzie za skrzyżowaniem usytuowany będzie pierwszy przystanek "Pielgrzymowice Podlesie I". Dalej bus pojedzie do nowego punktu przesiadkowego przy skrzyżowaniu ulic Podlesie i Grunwaldzka (drugi przystanek), skąd kierował się będzie ul. Grunwaldzką do centrum Pielgrzymowic. W ten sposób linia L-2 Komunikacji Lokalnej w swoim limicie czasowym będzie mogła obsłużyć jak największą ilość uczniów z tej części sołectwa dowożąc ich do szkoły.

Jak sprawdzić, o której godzinie odjeżdża lub przyjeżdża autobus?

Na stronie http://www.pawlowice.pl należy wejść w zakładkę MIESZKANIEC/KOMUNIKACJA W GMINIE PAWŁOWICE i kliknąć w rozkład jazdy linii komunikacji lokalnej gminy Pawłowice TUTAJ.

Link zostanie otwarty w nowej karcie, automatycznie zostaniemy przekierowani na rozkład jazdy MZK z Jastrzębia-Zdroju. W wyszukiwarce wybieramy miejscowość oraz interesujący nas przystanek. Wyświetlą się numery linii obsługujących ten przystanek oraz mapka dojazdu. Kiedy wybierzemy interesującą nas linię, pojawi się jej rozkład jazdy. Kliknięcie w wybraną godzinę odjazdu pozwoli sprawdzić, jakie przystanki i w jakim czasie pokona wybrany autobus.

Można również pobrać darmową aplikacje MZK - myBus online i skorzystać z wyszukiwarki na swoim telefonie.

BM / pless.pl

źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.