Reklama

Wiadomości

  • 10 sierpnia 2023
  • 13 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 38958

[FOTO] Chciał przeparkować auto. Coś poszło nie tak i zdemolował stację benzynową

To było zwykłe leniwe popołudnie na stacji benzynowej w Woli. Ktoś tankował, ktoś kupował kanapkę, a ktoś inny czyścił szyby. Nic nadzwyczajnego. W pewnym momencie sprawy potoczyły się dość niecodziennie. Opel ruszył z piskiem opon, staranował inny pojazd i z impetem wjechał w witrynę sklepową. Co się stało? Zacznijmy od początku.

Nietypowa kraksa na stacji benzynowej - 10.08.2023 · fot. nadesłane przez czytelnika


Na stację podjechał Opel Astra na pszczyńskich numerach rejestracyjnych, a w nim dwóch młodych mężczyzn, mieszkańców gminy Miedźna. 20-letni kierowca zaparkował pod dystrybutorem, wysiadł i zatankował swój pojazd. Jak każdy inny klient poszedł uregulować rachunek do kasy. Pasażer najwidoczniej się nudził, bo wpadł na genialny pomysł by przeparkować koledze samochód. 29-latek przesiadł się za kierownicę i ruszył. Być może chęci miał dobre, ale wykonanie wyjątkowo słabe.

Opel ruszył z piskiem opon, staranował Volkswagena Golfa w wersji cabrio i wjechał w szklaną fasadę stacji benzynowej. Szkody można liczyć w dziesiątkach tysięcy złotych. Już wiadomo, że za naprawę pasażer będzie musiał zapłacić z własnej kieszeni. Przybyli na miejsce policjanci szybko ustalili, że sprawca kolizji nie posiadał prawa jazdy. W takiej sytuacji nie działa ubezpieczenie OC. Szkody pokryje Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, a później na mocy tzw. regresu, wszystkie koszty będą przerzucone na sprawcę. Do tego dojdzie koszt naprawy Opla.

Obaj panowie byli trzeźwi. Sprawa została zakończona notatką (zdarzenie poza drogą publiczną, więc mandatu w tym przypadku nie będzie).

sid / pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje - powiat pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj