Reklama

Wiadomości

  • 11 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 2394

[ZDJĘCIA] Postępują prace przy rozbudowie drogi we Frydku

Na ulicy Miodowej prace idą w świetnym tempie. Obecnie prowadzone są roboty związane z budową chodnika dla pieszych. Wykonawca zrealizował już ponad 80% inwestycji.

Postępują prace przy rozbudowie drogi we Frydku - 08.2023 · fot. Powiat


Rozbudowa ul. Miodowej we Frydku objęła 2,5-kilometrowy odcinek. Do tej pory w 100% wykonano budowę kanalizacji deszczowej, sieci energetycznej i teletechnicznej oraz kanału technologiczny. Zakończyły się również roboty brukarskie w zakresie układania krawężników drogowych i prace związane z rozbudową oświetlenia drogi.

Na odcinku od skrzyżowania z ul. Górnośląską do okolic skrzyżowania z ul. Leśną ułożone zostały dwie warstwy asfaltowe. Obecnie układane są dolne, asfaltowe warstwy chodnika. Jednocześnie prowadzone są przygotowania do ułożenia ostatecznej warstwy ścieralnej na ciągu dla pieszych. Wykonawca układa też warstwy asfaltowe na wjazdach do posesji.

Warstwę ścieralną na jezdni drogowcy planują położyć z początkiem września.

Zakres prac jest szeroki. Zgodnie z zawartą z wykonawcą umową, inwestycja ma zostać zrealizowana do końca 2023 roku. Jednak wykonawca planuje zakończyć wszystkie prace jeszcze jesienią. Poprzez inwestycję, którą realizujemy, dzięki współpracy z Gminą Miedźna poprawimy bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Barbara BandołaStarosta pszczyński


Przebudowa ul. Miodowej we Frydku kosztować będzie ponad 14 mln zł. Powiat Pszczyński pozyskał na ten cel 11,4 mln zł dofinansowania w ramach funduszu "Polski Ład". Wkład własny pokryją wspólnie Powiat Pszczyński i Gmina Miedźna.

BM / pless.pl

źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.