Wiadomości

  • 9 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 3100

Powstanie projekt boiska przy Szkole Podstawowej nr 1 w Pszczynie

Urząd Miejski w Pszczynie ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego nad zagospodarowaniem terenu boiska przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Pszczynie.

szkoła podstawowa nr 1
Szkoła Podstawowa nr 1 w Pszczynie - 09.2018 · fot. UM Pszczyna


Szkoła Podstawowa nr 1 w Pszczynie jest jedną z najliczniejszych placówek w gminie Pszczyna, do której w roku szkolnym 2022/2023 uczęszczało 392 uczniów. Na jej terenie nie ma boiska zewnętrznego. Dodatkowo od ponad roku szkoła nie posiada również funkcjonującego placu zabaw, który został zamknięty ze względu na stan techniczny urządzeń oraz nawierzchni.

- W maju Rada Miejska zabezpieczyła środki w kwocie 150 tysięcy złotych na poprawę infrastruktury sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Pszczynie. W konsekwencji, zgodnie z zapowiedzią ogłoszony został przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej - mówi rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego Oskar Piecuch. - Jest to krok do tego, aby zmodernizować istniejące boisko, wymienić nawierzchnię, zamontować piłkochwyty, odnowić plac zabaw - wymienia.

Jak dodaje rzecznik prasowy, gdy tylko powstanie dokumentacja, a będzie to na początku przyszłego roku, gmina będzie ubiegała się o środki zewnętrzne, które pozwolą sfinansować realizację zadania.

Stan przyszkolnej infrastruktury sportowej w SP 1 Pszczyna · fot. Arkadiusz Gardiasz, Grzegorz Kuczera, Marek Szklorz


O przyjęciu uchwały przez radnych pisaliśmy w artykule: Radni zabezpieczyli środki na projekt boiska przy SP 1 w Pszczynie.

Z kolei sam temat braku infrastruktury na terenie placówki poruszyliśmy w artykule: SP nr 1 bez boiska i placu zabaw. Radni interweniują
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 1 im. Książąt Pszczyńskich w Pszczynie" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Książąt Pszczyńskich w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 1 im. Książąt Pszczyńskich w Pszczynie" podaj